Česky

Česky

English

menu
zavřít

Matrika zlínské radnice zavádí novinku. Rodný list obdrží maminky přímo v porodnici

21. 9. 2022

Aktuality

513

Zlín - Zlínský magistrát zavádí od října tohoto roku novou službu, která pomůže především čerstvým maminkám. Ve spolupráci s nemocnicí T. Bati se budou nově vydávat rodné listy přímo v nemocničním areálu.

„Rodný list je základním identifikačním dokladem a prvním dokladem, který obdrží rodiče pro své nově narozené dítě. Díky této novince dojde k vyhotovení a předání rodného listu ještě v průběhu poporodní hospitalizace,“ vysvětlila Elena Kovaříková, vedoucí oddělení matrik a ověřování. Matrikářka bude takto maminkám pravidelně k dispozici v určeném prostoru ve vestibulu porodnice  Baťovy nemocnice.bV některých případech, kdy doklad nebude možno předat přímo v porodnici, zašle Magistrát města Zlína rodný list doporučeně do vlastních rukou matce, případně otci. „Nově zaváděná služba zároveň nebude mít vliv na standardní provoz pracoviště oddělení matrik a ověřování, klienti zde i nadále vyřídí své záležitosti bez omezení,“ ubezpečil Antonín Šrajer, vedoucí odboru občansko-správních agend. Nová služba je založena na principech přívětivého úřadu, výrazně přispěje ke zkvalitnění služeb občanům a navazuje na vysokou úroveň předchozí dlouholeté spolupráce mezi městem a Baťovou nemocnicí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru