Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město čeká folklorní událost roku – Zlínské besedování 2017

9. 8. 2017

Aktuality

8

Zlín – O víkendu 18.–20. srpna bude ve Zlíně živo. Do města se sjedou desítky tanečníků, muzikantů a zpěváků, kteří se představí v rámci mezinárodního folklorního festivalu Zlínské besedování.

besedovani.jpg

Zlín – O víkendu 18.–20. srpna bude ve Zlíně živo. Do města se sjedou desítky tanečníků, muzikantů a zpěváků, kteří se představí v rámci mezinárodního folklorního festivalu Zlínské besedování. V letošním dvanáctém ročníku se na pódiích a pěších zónách vystřídá 23 souborů ze tří kontinentů.

Na své si přijdou milovníci českého a moravského folkloru i exotických souborů. Tentokrát přijedou hosté až z daleké Kostariky a Alžíru,“ uvedl organizátor Ivo Urban.

Festival tance a muziky Zlínské besedování začíná v pátek 18. srpna na náměstí Míru. V zahajovacím programu Vítajte, který začíná v 19 hodin se představí většina festivalových hostů. V sobotu v 10 hodin započne největší díl programu, v němž folkloristé vyrazí do zlínských ulic a své umění předvedou v pěších zónách. Všichni, kdo se chtějí aktivně k besedování zapojit, jsou zváni na popolední programový blok na náměstí Míru, který nabídne veřejnou výuku několika lidových tanců z různých regionů. Lekce tance vystřídá  pásmo moravských pěveckých sborů a celý sobotní den zakončí hlavní večerní festivalový pořad.

Většina souborů se zúčastní nedělní slavnostní mše v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích a odpoledne se zahraniční soubory přesunou do areálu pod malenovický hrad. V podhradí začíná zábava v 16:30 hodin.

Folklorní festival Zlínské besedování jež neodmyslitelně dotváří kulturní život ve Zlíně, organizuje jako bienále slovácký soubor Vonica a spolek Malenovické podhradí. Diváci mohou festival podpořit zakoupením festivalového bulletinu, případně připomínkových předmětů v místě pořádání festivalu. Další informace lze dohledat na webu wwww.besedovani.cz.

 

 

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru