Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město chystá rekonstrukci největší školní jídelny

4. 2. 2020

Aktuality

2

Zlín - Statutární město Zlín v současné době připravuje veřejnou zakázku na stavební práce v rámci akce „Rekonstrukce školní jídelny Hradská 5189, Zlín“.

Zlín - Statutární město Zlín v současné době připravuje veřejnou zakázku na stavební práce v rámci akce „Rekonstrukce školní jídelny Hradská 5189, Zlín“.

Účelem rekonstrukce objektu je zvýšení počtu druhů připravovaných jídel při zachování stávající výrobní kapacity, kterou je nyní 1300 porcí denně. Díky novým moderním technologiím bude v kuchyni zajištěna efektivnější příprava jídel a jejich výdej jídel strávníkům. Po rekonstrukci se navýší kapacita kuchyně až na 1500 porcí.

„V rámci rekonstrukce klademe velký důraz na zajištění větší bezpečnosti dětí, zlepšení podmínek pro stravování v podobě snížení hluku a kvality přípravy jídel,“ sdělila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

Součástí rekonstrukce jídelny na Hradské ulici je i realizace přístavby objektu, díky níž dojde k rozšíření prostoru jídelny, kuchyně, stávajících šaten a vstupu pro strávníky. V rámci rekonstrukce se počítá i s položením nových podlah, výměnou obkladů, sociálního zařízení, dveří, rozvodů vzduchotechniky, vody, kanalizace, ústředního vytápění, elektroinstalace a rozvodů slaboproudu. Objekt bude taktéž vybaven zcela novým zařízením v podobě stolů a židlí i šaten.

„Předpokládaná realizace rekonstrukce je plánována v průběhu let 2020 – 2021. Část prací bude prováděna za plného provozu kuchyně a jídelny, další část bude probíhat pouze o letních prázdninách. V roce 2021 je pak uvažováno s uzavřením jídelny již v měsíci červnu z důvodu provádění kompletní vnitřní rekonstrukce. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 31 mil. Kč bez DPH,“ dodala Kateřina Francová.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru