Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město nesouhlasí s pozastavením dotace na Zimní stadion Luďka Čajky

6. 1. 2022

Aktuality

28

Zlín - Řízení se zastavuje. Takovou nemilou zprávu obdrželo město Zlín od Národní sportovní agentury, ke které byla podána žádost o finanční dotaci ve výši až 300 milionů korun...

vizu.jpg

Zlín - Řízení se zastavuje. Takovou nemilou zprávu obdrželo město Zlín od Národní sportovní agentury, ke které byla podána žádost o finanční dotaci ve výši až 300 milionů korun na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky. Z osmi podaných žádostí pouze dvě, brněnská a jihlavská, postoupily do další etapy dotačního posuzování.

„Rozhodnutí nás velmi nemile překvapilo. Obzvláště za situace, kdy nás celou dobu nikdo z NSA nekontaktoval, a žádný problém, který bychom měli odstranit s námi nekonzultoval. Přitom u ostatních dotací je takový postup zcela běžný. Jsme přesvědčeni, že jsme žádnou podmínku neporušili. Na pozemky u sportovní haly, které jsou dle NSA problematické, máme stavební povolení a navíc jsme ani žádné dotační finance na úpravu těchto pozemků nepožadovali. Nesouhlasíme se stanoviskem NSA a patrně nám nezbyde než se bránit soudní cestou,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

Na rozhodnutí NSA žehrá dle médií například i město Liberec, kterému je vyčítáno, že žádost nebyla podána datovou schránkou. Město Liberec však trvá na tom, že žádost podalo řádně a včas. Je pravděpodobné, že i město Liberec tak bude zvažovat podobný postup jako Zlín. Ačkoliv NSA nepřipouští odvolání je zde možnost podání správní žaloby. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru