Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město obnoví další válečný hrob. Prosí o spolupráci příbuzné padlých

3. 11. 2017

Aktuality

12

Zlín – Po obnově Památníku obětem druhé světové války v parku Komenského město plánuje další rekonstrukci.

pomnik.jpg

Zlín – Po obnově Památníku obětem druhé světové války v parku Komenského město plánuje další rekonstrukci. Tentokrát projde opravou válečný hrob, nacházející se u kostela v Malenovicích. U této příležitosti se obrací na rodinné příslušníky zde vepsaných obětí první světové války a prosí je o spolupráci.

Chtěli bychom oslovit občany místní části Malenovice, jejichž rodinný příslušník je připomenutý na pomníku u kostela. V případě, že je jeho fotografie poničená nebo zde není vůbec, prosíme o její poskytnutí. V rámci rekonstrukce plánujeme i doplnění chybějících keramických medailonů,“ vysvětlila Michaela Doleželová z Odboru kultury a památkové péče zlínského magistrátu.

Fotografie je nutno přinést na pracoviště Odboru kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína, který sídlí v ulici Zarámí 4421. Po naskenování budou fotografie na místě vráceny majitelům. Konečný termín pro shromáždění fotografií je do 31. 1. 2018. Bližší informace poskytuje Odbor kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína, Michaela Doleželová, tel. 577 630 314, e-mail michaeladolezelova@zlin.eu.

Seznam padlých uvedených na pomníku u kostela v Malenovicích je k dispozici v příloze tiskové zprávy nebo na odkaze 1url.cz/ztStM.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru