Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město obnovilo gratulace v domovech seniorů

21. 9. 2021

Aktuality

27

Zlín – Po pauze, kterou si vynutila epidemiologická situace, si klienti Domova pro seniory Lukov, opět užili společnou narozeninovou oslavu.

Jubilanti domova se sešli na společné oslavě

Zlín – Po pauze, kterou si vynutila epidemiologická situace, si klienti Domova pro seniory Lukov, opět užili společnou narozeninovou oslavu. U této příležitosti za jubilanty, kteří jsou bývalými občany města Zlína, přijela návštěva  z radnice. Její pracovnice všem za město poblahopřály a  předaly kromě  kytice květin i dárek na přání - poukázku do lékárny. Mezi seniorky a seniory zavítal s gratulací i náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

Příležitost, setkat se po dlouhé a těžké době s našimi bývalými občany, jsem si nenechal ujít. Navíc, starší lidé velmi ocení, že na ně „jejich“ město nezapomnělo, přestože už se ze zdravotních důvodů museli přestěhovat do pečovatelských zařízení mimo Zlín. Je to pro ně velice důležité,“ uvedl Aleš Dufek.

Tentokrát se zpětně slavily kulaté a polokulaté narozeniny klientů domova za první půlrok roku 2021. Kromě desítky lukovských se v jídelně shromáždilo 17 bývalých občanů Zlína ve věku od 75 do 95  let.

Společné narozeninové oslavy pořádá pro své klienty také Domov pro seniory Burešov. Tady se narozeninová oslava konala na konci června. Všichni zlínští oslavenci obdrželi od města Zlína kromě kytičky i balíček vybraných doplňků stravy a kosmetických přípravků z lékárny. V Domově seniorů Burešov slavilo významné životní jubileum v prvním půlroce 28 zlínských občanů.

„Jsem rád, že se tato tradice společných oslav opět obnovila. Za to patří dík všem pracovníkům domovů, kteří oslavy organizačně zajišťují,“ dodal Aleš Dufek.

Do zlínských domácností dochází za jubilanty u příležitosti dožití 75, 80, 85, 90 a více let  52 dobrovolných spolupracovníků města. S přáním a dárkem navštěvují kromě domácností i zlínské občany umístěné v pečovatelských domech Naděje, Hvězda a Alzheimer centrum Zlín a také mimo Zlín v Otrokovicích, Luhačovicích a Nedašově.

Agendu občanských záležitostí spravuje za Magistrát města Zlína oddělení organizační Odboru kanceláře primátora.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru