Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město podpořilo Astru automobilem

22. 10. 2019

Aktuality

20

Zlín – Dům dětí a mládeže Astra Zlín bude nově využívat prostorný automobil VW Transporter, který převzal v říjnu od města.

DDM Astra nabízí přes 200 kroužků a klubů

Zlín – Dům dětí a mládeže Astra Zlín bude nově využívat prostorný automobil VW Transporter, který převzal v říjnu od města. Převodem vozu, doposud užívaného Odborem kanceláře primátora, se podařil vyřešit takřka naléhavý problém dosluhujícího vozu, aniž by u této příspěvkové organizace města došlo k narušení běžného chodu.

„Po zhodnocení situace, kdy stávající automobil Domu dětí a mládeže Astra vykazoval špatný technický stav, Rada města Zlína operativně rozhodla o pomoci Astře. Následně schválila předání vozidla Volkswagen Transporter do jejího užívání. Věříme, že tento devítimístný automobil bude dětem dobře sloužit,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Astra v průběhu školního roku nabízí na 200 pravidelných zájmových kroužků, klubů a kurzů, organizuje letní tábory a stovky akcí určených jak pro děti z kroužků, tak i pro veřejnost. Nabízí víkendové i prázdninové akce, odborné výukové programy a nechybí ani osvětová a poradenská činnost v oblasti ekologie a chovatelství. Pomoc města velmi ocenila ředitelka Astry Ivana Vladíková. V tomto rozsahu nabízených aktivit by totiž absence spolehlivého automobilu mohla zkomplikovat realizaci některých akcí závislých na přepravě materiálu či osob.

,,Ráda bych poděkovala zřizovateli za podporu. Jsme velmi rádi za obměnu vozidla. Náš Peugeot sloužil více než deset let a pomalu dosluhoval. Neumím si při objemu naší činnosti představit, že bychom byli bez vlastní dopravy. Na ty největší akce přepravujeme materiál i na dvě až tři jízdy. Někdy vezeme do vzdálenějších obcí děti na soutěže nebo na vystoupení. A tak už první listopadovou sobotu, kdy nás čeká Stezka odvahy Halloweenským lesem, pojede krásný Volkswagen jednu ze svých prvních cest obložen rekvizitami, kostýmy a kulisami na Podlesí ve Zlíně,“ prozradila plány s brzkým využitím vozu ředitelka Domu dětí a mládeže Astra Zlín Ivana Vladíková

Dům dětí a mládeže Astra Zlín je školské zařízení zřizované statutárním městem Zlínem. Jeho hlavní činností je poskytovat zájmové vzdělávání a realizovat volnočasové aktivity pro děti, mládež, dospělé i celé rodiny.

Více o činnosti Astry na www.ddmastra.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru