Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město posiluje před Vánocemi svoz tříděného odpadu

17. 12. 2020

Aktuality

13

Zlín - Nouzový stav změnil chování spotřebitelů, stále více jich nakupuje online v e-shopech. To s sebou kromě jiného přináší také nárůst produkce kartonových obalů...

odkládání krabic u nádob je přestupek

Zlín - Nouzový stav změnil chování spotřebitelů, stále více jich nakupuje online v e-shopech. To s sebou kromě jiného přináší také nárůst produkce kartonových obalů a krabic z domácností. Ačkoli nejsou kontejnery na papír obvykle zaplněny, bývají blokovány nerozloženými obaly. Ne každý je ochoten karton sešlápnout či krabici rozložit a vhodit do modrého kontejneru, aby zabíral co nejméně místa.

„Papír a karton, který by bylo možné využít k recyklaci, se tak často hromadí na zemi na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad. Materiál je většinou znehodnocen vlhkostí, nebo znečištěním. Jde navíc o zakládání černých skládek, za které může být původci uložena pokuta,“ vysvětlil ředitel TS Zlín Jakub Černoch.

Vedle sledování využití kontejnerů prostřednictvím čárových kódů a průběžného přizpůsobování frekvence svozu Technické služby Zlín také předchází nepořádku v ulicích města. V předvánočním období byly zavedeny mimořádné svozy tříděného odpadu na 167 stanovištích kontejnerů. Jde o ty nejexponovanější lokality, například Jižní svahy, Bartošovu čtvrť, Malenovice, nebo centrum města.

„Tyto mimořádné svozy jsme u Technických služeb Zlín objednali nad rámec běžných svozů odpadu. Chceme tak tímto krokem vyjít vstříc občanům v těch lokalitách, kde docházelo k přeplnění nádob v důsledku většího využití online nákupů a tím pádem zásilkových služeb,“ dodal Bedřich Landsfeld, náměstek pro oblast životního prostředí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru