Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město poskytuje příspěvek na kastraci koček a kocourů. Reguluje tím počet kočičích tuláků

29. 1. 2018

Aktuality

24

Zlín - Už osmnáctým rokem podporuje město Zlín program kastrace koček a kocourů. Město se tím snaží motivovat majitele koček ke kastraci a tím regulovat počty toulavých...

kotata2016.jpg

Zlín - Už osmnáctým rokem podporuje město Zlín program kastrace koček a kocourů. Město se tím snaží motivovat majitele koček ke kastraci a tím regulovat počty toulavých koček, ale především počty bezprizorních koťat. Těch lidé v období od dubna do září přinesou do zlínského útulku několik desítek.

„V loňském roce jsme přijali od občanů 341 žádostí a rozdělili příspěvek v celkové hodnotě 104 tisíc korun. Od počátku tohoto programu byly poskytnuty dary na kastraci více jak čtyř tisíc šesti set koček a kocourů,“ shrnula Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínské radnice.

V roce 2017 tak majitelům město přispělo na kastraci 100 kocourů a 241 koček. Výše příspěvku na kočku je 350 korun a na kocoura 200 korun. Podmínkou pro vyplacení finančního daru na kastraci je trvalý pobyt žadatele na území statutárního města Zlína a žádost musí uplatňovat osoba, která je vlastníkem zvířete a současně je uvedena na platebním výměru za provedený zákrok od veterinárního lékaře.

Formulář žádosti o příspěvek naleznete v přiloženém souboru. 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru