Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město převzalo tablety pro seniory

17. 3. 2023

Aktuality

207

Zlín – Tablety Samsung převzali od jednatelů společnosti Continental Barum Libora Lázničky a Jana Černoška zástupci města Zlína a otrokovické Naděje.

Třicítka tabletů, kterou poskytla otrokovická společnost, bude sloužit seniorům ze Zlína a Otrokovic a klientům Naděje.

„K preventivní podpoře aktivního života seniorů patří i ovládání moderních technických vymožeností. Continental Barumu patří za podporu seniorů velké poděkování. Dvacet tabletů, budou formou dlouhodobé výpůjčky využívat Zlínské kluby seniorů z městských a příměstských částí, jež zřizuje statutární město Zlín,“ sdělil náměstek primátora města Zlína, Vojtěch Volf.

Ve Zlíně funguje sedmnáct klubů, kde se mohou senioři setkávat a vzdělávat, a kde je pro ně vybudované zázemí pro zájmovou a sportovní činnost. V klubech je aktuálně registrovaných na osm set členů.

„Senioři, kteří dochází do klubů, mají stále aktivní zájem o sebevzdělávání a ovládání moderních technologií. Tablety jim výborně poslouží k rozvoji počítačové gramotnosti, zlepší motorické schopnosti a přispějí k prodloužení aktivního života,“ uvedla Radana Dundálková, vedoucí Odboru sociálních věcí, Magistrátu města Zlína, která spolu s Vojtěchem Volfem tablety pro seniory převzala.

Deset tabletů určených pro město Otrokovice využijí otrokovičtí senioři s klienty chráněného bydlení a denní stacionář Naděje v Otrokovicích.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru