Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město prodlouží od října autobusovou linku 51 v Malenovicích

18. 9. 2017

Aktuality

28

Zlín - Autobusová linka MHD Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice č. 51 ve Zlíně-Malenovicích se od 1. října 2017 prodlouží o pět zastávek...

Ilustrační foto

Zlín - Autobusová linka MHD Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice č. 51 ve Zlíně-Malenovicích se od 1. října 2017 prodlouží o pět zastávek a zhruba2,3 kilometrujízdy. Obyvatelům části Malenovic se zkrátí docházkové vzdálenosti k MHD a zlepší se možnosti přestupu na další linky.

K významnému prodloužení jedné autobusové linky a tím i celé sítě MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice dojde od 1. října ve Zlíně Malenovicích. Autobusová linka č. 51, která dosud jezdí z točny Malenovice kolem kostela do lokality Kamenec, bude zajíždět i do dalších částí Malenovic a získá přímou přestupní vazbu na linky jedoucí po páteřní trase I/49. „Obyvatelům Malenovic prodloužená autobusová linka nabídne nové zastávky Malenovice-hřiště, Malenovice-Tyršova a Malenovice-Mlýnská. Autobusy linky 51 budou nově zastavovat také na stávající zastávce páteřní trasy Malenovice-Sklady,“ sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

„Prodloužení linky 51 znamená pro mnohé obyvatele Malenovic zkrácení docházkových vzdáleností na nejbližší zastávku MHD a rovněž získání možnosti přímého přestupu na linky páteřní trasy na společné zastávce Sklady. Jde o další krok k přibližování městské dopravy občanům města a zavádění této naší služby v místech, která byla zatím od MHD poměrně vzdálená,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Linka 51 dosud měřila 3,5 kilometru. Po prodloužení bude mít linka délku 5,8 kilometru. Celá linka se nachází v tarifním pásmu B. V pracovních dnech budou na této lince vedeny zpravidla jeden až dva spoje za hodinu, o víkendech je provoz méně častý.

Před prodloužením autobusové linky č. 51 představovala celková délka všech autobusových linek v síti MHD ve Zlíně a Otrokovicích 130 kilometrů, délka trolejbusových linek dosahovala 108,8 kilometru.

Nová část linky 51 je zakreslena v mapce (viz příloha) modře.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru