Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město uctilo památku obětí komunistického režimu

25. 6. 2021

Aktuality

25

Zlín – Město Zlín si připomíná Den památky obětí komunistického režimu.

Náměstek primátora města Zlína Pavel Stojar zapálil svíci obětem komunistického režimu

Zlín – Město Zlín si připomíná Den památky obětí komunistického režimu. Hold obětem komunistického režimu vzdali zástupci radnice u Pamětní desky před radnicí zapálením svíce a tichou vzpomínkou.  Průběžně k pietnímu místu na náměstí Míru přicházejí další obyvatelé našeho města.

Pamětní deska je umístěna na čelní stěně budovy zlínské radnice a je věnována občanům Zlínska, kteří byli zločinným komunistickým režimem v letech 1948 až 1989 nezákonně popraveni, mučeni, věznění a jinak nespravedlivě pronásledováni.

Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června. Byl vyhlášen zákonem v roce 2000 jako významný den na památku perzekvovaných a usmrcených obětí československého komunistického režimu. Odkazuje na den, kdy byli v roce 1950 po politickém procesu popraveni oběšením Milada Horáková, Jan Buchal, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru