Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město vyhlásí vítěze soutěže Rozkvetlé město 2018

14. 8. 2018

Aktuality

11

Zlín – Slavnostní odpoledne u příležitosti vyhlášení vítězů 22. ročníku soutěže Rozkvetlé město 2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 16 hodin...

Ilustrační foto

Zlín – Slavnostní odpoledne u příležitosti vyhlášení vítězů 22. ročníku soutěže Rozkvetlé město 2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 16 hodin v obřadní síni budovy zlínské radnice. Součástí bude i výstava všech přihlášených předzahrádek, oken a balkónů.

V hlavní části se soutěžilo v kategoriích předzahrádky rodinných domů a obytných domů, květinová výzdoba oken a balkonů obytných domů a úprava okolí baťovských domků. Výerci, kteří se umístí na stupních nejvyšších v každé kategorii získají finanční dar, věcný dar však obdrží i ostatní účastníci.

Chceme vyjádřit dík všem, kteří věnují svůj čas i peníze pro zkrášlení nejen svého bydlení, ale zároveň i města.“ uvedla Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Pětičlenná komise při hodnocení kladla důraz především na harmonické uspořádání barev, kompozici, respektování nároků rostlin na místo výsadby, úroveň údržby a zdravotní stav rostlin. Důležitým hodnotícím kritériem byla i viditelnost výsadby a výzdoby z veřejných komunikací a její přínos pro ostatní obyvatele.

Porota u bytových domů také ocenila houževnatost, s jakou někteří obyvatelé dokáží i přes nepřízeň okolí kultivovat obytný prostor. Konečný verdikt byl tedy souladem nejen uvedených hodnotících kritérií, ale celkového dojmu, který zanechala zahrada či balkonová výzdoba v každém z nás,“dodala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka, Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Výstava mapující letošní ročník soutěže bude k vidění do konce měsíce října.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru