Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město získalo stavební povolení na rekonstrukci tržiště Pod Kaštany

28. 7. 2020

Aktuality

49

Zlín - Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany vstoupila po letech jednání a připrav do závěrečné a nejzásadnější fáze. Zlínská radnice má vydané platné stavební povolení.

trh1.jpg

Zlín - Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany vstoupila po letech jednání a připrav do závěrečné a nejzásadnější fáze. Zlínská radnice má vydané platné stavební povolení.

„Technická příprava rekonstrukce tržiště již probíhá, další část kroků bude pak zahájena na podzim. Se samotným uzavřením tržiště a následnou rekonstrukcí počítáme na jaro příštího roku. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune jen přes silnici na parkoviště u bývalého Rya,“ prozradil náměstek primátora pro správu majetku a rozvojové plochy Pavel Brada. 

Vhodnou lokalitu pro dočasné umístění konzultovala radnice i s obyvateli, kteří se mohli k tématu vyjádřit formou ankety. Zvažoval se i prostor před bývalým Priorem. Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu. Celé tržiště bude rozděleno na tzv. malý každodenní trh, který se bude odehrávat v prostorách dnešního tržiště a tzv. velký trh, kdy se prodej rozšíří do ulice Soudní. Zde by mohl prodej probíhat o vánočních či velikonočních svátcích, případně v sobotu.

„Současné tržiště již naprosto neodpovídá vzhledově ani funkčně moderním trendům. Jsem rád, že se nám konečně podařilo získat pravomocné stavební povolení. Chceme, aby občané Zlína pravidelně na trh chodili a mohli zde koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny. Naším cílem je, aby se zde prodávaly lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru chceme i upravit tržní řád a omezit či zamezit přeprodej zboží ze supermarketů. Po rekonstrukci dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem. Chceme, aby lidé měli důvod trávit čas v centru, ať už na zrekonstruovaném tržišti nebo přilehlém zámku. Na tržišti by měla být i fontána s pitnou vodou a vodní prvek. Veřejnosti již brzy představíme finální vizualizaci tržiště,“ doplnil Pavel Brada.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly. V souladu s dnešními trendy nebude dešťová voda končit v kanalizaci, ale bude se vsakovat do zeleně. Návrh počítá s více než stovkou prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních prodejní plochy. Práce mají probíhat v příštím kalendářním roce.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru