Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín chce prověřit hospodaření Bytového družstva Podlesí. I pomocí právníků

29. 3. 2017

Aktuality

8

Zlín – Při jednáních s Bytovým družstvem Podlesí bude zastupovat město Zlín advokátní kancelář Fiala, Tejkal a partneři. Rozhodli o tom radní na svém zasedání...

Radnice na náměstí Míru

Zlín – Při jednáních s Bytovým družstvem Podlesí bude zastupovat město Zlín advokátní kancelář Fiala, Tejkal a partneři. Rozhodli o tom radní na svém zasedání dne 20. března. Jmenovaná advokátní kancelář také vypracuje právní analýzu týkající se postavení města Zlína v rámci smluvních vztahů s Bytovým družstvem Podlesí (BD).

Město Zlín je členem BD a je podílovým spoluvlastníkem bytových domů, pod kterými vlastní pozemky. Řadu měsíců však marně požaduje po předsedovi BD Pavlu Sekulovi doložení kompletního účetnictví za roky 2006 až 2015. „Pan Sekula jako zástupce Bytového družstva Podlesí již několik let jedná s městem ohledně úpravy majetkových poměrů. My však musíme jednat s péčí řádného hospodáře a proto potřebujeme hospodaření Bytového družstva Podlesí nejprve zkontrolovat. Na to máme právo. Příslušné podklady nám však pan Sekula opakovaně odmítá vydat a my se s jeho tvrzením, že je vše v pořádku, odmítáme smířit. Proto za nás bude za dané situace jednat vybraná advokátní kancelář,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Korec, do jehož kompetencí patří bytová oblast.

Město Zlín a BD Podlesí vedou už řadu let jednání o nastavení vzájemných smluvních vztahů. Radnice má také k dispozici analýzu, ze které vyplynulo, že BD Podlesí by mělo městu Zlín vyplatit za roky 2003 až 2006 částku ve výši cca 710 000 korun. Tato částka byla ze strany města již zažalována.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru