Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín navštívila místopředsedkyně vlády Alena Schillerová

26. 7. 2019

Aktuality

24

Zlín – Místopředsedkyně vlády a ministryně financí České republiky Alena Schillerová navštívila v pátek 26. července 2019 město Zlín. Během návštěvy se setkala v prostorách radnice s vrcholnými představiteli města. Následovala návštěva vybraných lokalit a debata se seniory.

Primátor Jiří Korec s ministryní financí Alenou Schillerovou v památníku Tomáš Bati

Zlín – Místopředsedkyně vlády a ministryně financí České republiky Alena Schillerová navštívila v pátek 26. července 2019 město Zlín. Během návštěvy se setkala v prostorách radnice s vrcholnými představiteli města. Následovala návštěva vybraných lokalit a debata se seniory.

Návštěvu města zahájila ministryně financí Alena Schillerová setkáním s primátorem Jiřím Korcem, náměstky primátora a některými radními. Během setkání představil Jiří Korec město Zlín, jeho problematiku a rozpočtové priority v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Konkrétně byla zmíněna nutnost budování infrastruktury, úprava veřejného prostoru nebo rekonstrukce zimního stadionu i Velkého kina. Debata se vedla i kolem rozpočtového určení daní a jeho dalšího směřování.

“Jsem rád, že k nám paní ministryně přijela. Diskuze nad financováním budoucích projektů byla konstruktivní a věřím, že se nám podaří najít i způsoby jejich spolufinancování,“ komentoval setkání Jiří Korec.

Po diskuzi na radnici se delegace Aleny Schillerové přesunula za doprovodu primátora a náměstka primátora Pavla Brady na komentovanou prohlídku Památníku Tomáše Bati. Další kroky vedly na prohlídku Velkého kina, kde byla paní ministryně seznámena s historií kina a problematikou jeho uzavření. Na žádost paní ministryně byla začleněna do programu i návštěva Lesního hřbitova a hrobu Tomáše Bati.

Následovala debata se seniory v Kulturním institutu Alternativa. Návštěvu města zakončila delegace Aleny Schillerové společným obědem s představiteli města.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru