Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín obnovuje oblíbenou stezku zdraví pod Tlustou horou

23. 12. 2020

Aktuality

26

Zlín - Stezka zdraví, realizovaná na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou, nabízí pro obyvatele města spoustu možností pro aktivní trávení volného času...

tabule-altan-1.jpg

Zlín - Stezka zdraví, realizovaná na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou, nabízí pro obyvatele města spoustu možností pro aktivní trávení volného času. Jde o aktivity jako běh, posilování, rodinné výlety a vycházky. K jádrovému území Stezky zdraví, kde se nachází lesní altán, lanová visutá lávka a čtyři stanoviště
se cvičebními prvky nyní vede několik značených přístupových tras a také 2 okruhové trasy.

„Jsem rád, že se nám podařilo obnovit Stezku zdraví. Vytvořili jsme nové turistické značení, které je provedeno pomocí barevných trojúhelníků. Zeleně jsou označeny přístupové trasy k jádrovému území, modře je označen okruh Podhořím (1,6 km) a červeně okruh kolem Tlusté hory (4,5 km). Věřím, že nejen občané města Zlína ocení nové trasy na procházky, běh, nordic walking či horskou cyklistiku. Trasy jsou vyznačeny i na Mapy.cz a to přerušovanými čarami. Děkuji Odboru městské zeleně a Oddělení cestovního ruchu, kteří podpořily obnovu této stezky,“ popsal kartograf Martin Gabryš, který spolu s bratrem Vojtěchem a Martinem Pallou vytvořili nové turistické značení.

Součástí Stezky zdraví mají být také informační tabule, které budou instalovány na jaře.
„Na informačních tabulích najde návštěvník stezky veškeré informace, které potřebuje. Jsou zde všeobecné informace o stezce, mapy, profily tras, fotografie a další užitečné informace. Ti, kdo si jdou zaběhat či zacvičit určitě ocení tabule, kde je popsáno rozcvičení i jednotlivé cviky v rámci cvičebních prvků v jádrovém území. V letošním roce se instalovaly 2 informační tabule, zbylé přibydou v příštím roce,“ uvedl Martin Gabryš, který připravoval mapy a grafické podklady pro informační tabule.

„Dlouhodobě se snažíme o rozvoj volnočasových aktivit a sportu ve Zlíně a v jeho okolí. Zlínské lesy nabízí krásnou přírodu a spoustu možností trávení volného času. Jsem ráda, že se nám podařilo vyznačit nové pěší a běžecké trasy v okolí Tlusté hory. Doufám, že brzy navážeme s podobnými projekty. Kromě pěších a běžců se zaměřujeme také na cyklisty, pro které připravujeme pumptrack a snažíme se vybudovat traily pro horská kola,“ popsala městská zastupitelka Zuzana Fišerová.

„Na jaře jsme ve spolupráci s městem Trenčínem připravili projekt, ve kterém jsme chtěli uspořádat několik akcí na Stezce zdraví ve Zlíně a také v Lesoparku Brezina v Trenčíně. Akce by byly zaměřeny na zdravý pohyb v lese. Součástí by byl závod v orientačním běhu, běžecká škola, kurz nordic walking, cvičení v lese či zdravé stravování. Vzhledem k situaci, která ale nastala, jsme se rozhodli tento projekt nerealizovat. Nicméně aktivity máme připraveny a doufáme, že tento projekt v budoucnu uskutečníme,“ popsala vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací, Eva Manišová.

Ve stejném čase finišuje také značení nových stezek v okolí Napajedel. Vznikají zde nově tzv. Stezky napajedelských emirátů, které se nachází pouze několik kilometrů od Stezky zdraví. Turisté i cyklisté tak budou moci využít desítky kilometrů nově značených tras.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru