Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín ocení držitele Zlaté medaile Jánského

12. 5. 2023

Aktuality

289

Zlín – Držitelé Zlaté medaile Prof. MUDr. Jana Janského mají nárok na příspěvek na městskou veřejnou dopravu, nebo možnost získat vstupenky do zoo. 

Dotaci pro zlínské bezpříspěvkové dárce krve schválilo Zastupitelstvo města Zlína na svém zasedání 11. 5. 2023.

Dobrovolní dárce krve, kteří mají za sebou více než čtyřicet odběrů krve májí nárok na příspěvek na roční síťovou jízdenku na MHD. Letošní dotace od města činí šest set korun. V případě, že dárce tuto možnost nevyužije, má možnost na místo toho získat tři vstupenky do ZOO Lešná. Všem dárcům této vzácné tekutiny, která umožňuje záchranu lidských životů a zdraví, patří velký obdiv a poděkování,“ vzkázala náměstkyně primátora města Zlína Jana Bazelová.

Jízdenky a vstupenky budou k vyzvednutí v předprodeji jízdenek v ul. Školní MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice od 1. do 30. 6. 2023. S sebou je nutné vzít občanský průkaz a loňskou průkazku. Při prvním vyřizování časové jízdenky je nutné donést svoji fotografii.

Dárce krve, který v roce 2023 dovrší 70 let, může obdržet bezplatně Senior-pas. Možnost volby bezplatného obdržení Senior-pasu bude mít i ten dárce, který je plně invalidní, nebo starobní důchodce do 70 let. Pro získání Senior-pasu musí dárce do 70 let předložit platné rozhodnutí vydané ČSSZ Praha o přiznání dávky důchodového pojištění (plný invalidní nebo starobní důchod). V případě, že se ze závažných důvodů nemůže dostavit osobně, lístky, nebo slevu na jízdné může na základě plné moci, vyzvednout osoba blízká (plná moc nemusí být ověřena notářem).

Loňské jízdenky budou platné až do 30. 6. 2023 bez ohledu na dobu platnosti.

Aktuální provoz předprodeje na webu www.dszo.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru