Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín připravuje výměnu oken na zlínském zámku

11. 11. 2020

Aktuality

19

Zlín – Zlínský zámek čeká postupná rekonstrukce, jako první přichází na řadu výměna oken.

Zlín – Zlínský zámek čeká postupná rekonstrukce, jako první přichází na řadu výměna oken.

Město Zlín plánuje postupnou rekonstrukci zámku, jejímž cílem je, aby se zámek stal mnohostranně využitelným objektem a kulturním srdcem města, kde by své místo nalezlo hned několik institucí. V přízemí budovy zámku sídlí kulturní agentura Živý Zlín, která se stará o kulturní a společenský program na zámku a jeho celkové oživení. Dále zde bude nová kavárna, restaurace, bistro, cukrárna s cílem výrazného zatraktivnění prostor zámku. Ve 2. patře jsou společenské sály města a galerie Václava Chada, ve 3. patře město plánuje umístění muzea historie Zlína. Jednotlivé funkce zámku tak budou společně tvořit funkční celek.  Rekonstrukce bude rozdělena do postupných realizačních fází.

„Jako první začneme s výměnou oken, kterou již dříve schválila Rada města Zlína a nyní byl vybrán dodavatel. Děkuji kolegům z rady za podporu. Po dohodě s Národním památkovým úřadem jsme se vrátili ke špaletovým oknům podle návrhů architekta Bauera z let 1904-5,“ sdělil Pavel Brada, náměstek pro oblast správy majetku, vnitřní správy a rozvojových ploch.

Zahájení prací je plánováno ještě v tomto roce a celkové náklady na výměnu oken budou činit téměř 16 milionů korun včetně DPH. „Od ministerstva životního prostředí jsme již obdrželi dotaci ve výši téměř 9 miliónů korun a jsem přesvědčený, že tento první krok v rámci rekonstrukce pocítí pozitivně všichni uživatelé zámku. Do konce listopadu pak v rámci vypsané soutěže vybereme spolupracujícího architekta, s kterým budeme na postupné rekonstrukci zámku pracovat. Brzy veřejnost seznámíme s architektonickým návrhem i detailnější koncepcí využití jednotlivých pater zámku,“ doplnil Pavel Brada.

Náklady na postupnou rekonstrukci se budou pohybovat v desítkách milionů a budou ještě upřesněny. Rekonstrukce by zajistila nutné opravy pro fungování objektu zámku. Nejednalo by se však o generální rekonstrukci, ta by byla dražší a časově náročnější.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru