Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín přispívá dárcům krve

7. 8. 2019

Aktuality

160

Zlín – Příspěvek na pořízení síťové jízdenky MHD ve Zlíně a vstupenky do ZOO Zlín Lešná.

Foto archiv: KNTB Zlín

Zlín – Příspěvek na pořízení síťové jízdenky MHD ve Zlíně a vstupenky do ZOO Zlín Lešná. Na takové benefity má nárok každý zlínský dárce krve, který je držitelem zlaté plakety prof. MUDr. Jana Janského, tedy má na svém „kontě“ 40 bezpříspěvkových odběrů krve. Město Zlín tak chce těmto dárcům  za ušlechtilý skutek a obětavost poděkovat a vyjádřit obdiv. Dárci vzácné tekutiny mohou příspěvek čerpat každým rokem, a to až do konce svého života.

Jako doktor, který několikrát stál na operačním sále a čekal na každou kapku dárcovské krve vím velmi dobře, co dárcovství krve znamená. Zachraňuje životy! Dárcovství je šlechetný čin, a proto si všichni, kteří dobrovolně podarují svou vzácnou část sama sebe  zaslouží nejen drobnou odměnu od svého města, ale i naši velkou úctu,“ vzkázal náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek.

Dobrovolní dárci krve jsou statutárním městem Zlínem odměňováni od roku 2003. V prvním roce jich bylo 167. V letošním roce je nabídka odměn připravena pro 544 zlínských dárců.

„Za celou dobu tohoto oceňování bylo dárcům krve statutárním městem Zlínem schváleno cca 3,6 milionů korun. Oslovení dárci, kteří měli na tuto odměnu nárok využili této nabídky ve výši  2,7 milionů korun,“ upřesnila referentka Jaroslava Richtrová z Oddělení prevence kriminality a sportovišť, která se o agendu dárců krve, kteří mají bydliště ve Zlíně stará.

Kromě výše uvedených benefitů město finančně podporuje i projekt Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Zlíně – Intenzivní kampaň získávání a oceňování bezpříspěvkových dárců.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru