Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín prověřuje energetické využití komunálního odpadu

4. 12. 2023

Aktuality

196

Zástupci magistrátu a společnosti Technické služby Zlín navštívili areál společnosti OZO Ostrava, kde si prohlédli zkušební provoz třídicí linky na zpracování komunálního odpadu.

 „Komunální odpad představuje velkou výzvu pro města a obce po celém světě. S nárůstem populace a konzumního způsobu života roste i objem vytvářeného odpadu. Tím je pak také kladen enormní tlak na existující odpadové systémy. Řešení tohoto problému vyžaduje komplexní přístup, který zahrnuje osvětu obyvatelstva o správném třídění odpadu, podporu inovativních technologií na recyklaci a snahu o omezení používání jednorázových materiálů,“ uvedl náměstek primátora pro oblast životního prostředí Vojtěch Volf.

Město Zlín hledá podle náměstka Volfa možnosti jak využít energetický potenciál komunálního odpadu.

„Energetické využití odpadu po jeho přetřídění představuje jeden z možných přístupů k řešení odpadové problematiky. Moderní technologie spalování odpadu umožňují efektivní získávání tepla, které lze využít k výrobě elektřiny nebo pro lokální vytápění. Současně se minimalizuje objem ukládaného odpadu na skládkách, snižují se emise skleníkových plynů a podporuje se obnovitelná energetika. Všechny možnosti, jak do budoucna využít komunální odpad, včetně těch alternativních, nyní prověřujeme,“ shrnul Vojtěch Volf.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru