Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín rozmístilo nádoby na odevzdání použitého oleje

5. 9. 2019

Aktuality

30

Zlín – Obyvatelé Zlína mohou nově využívat testovací nádoby pro sběr použitého kuchyňského oleje. Vývoz bude prováděn 1x měsíčně a následně v závislosti na využívání nádob,...

oleje-zlin.jpg

Zlín – Obyvatelé Zlína mohou nově využívat testovací nádoby pro sběr použitého kuchyňského oleje. Vývoz bude prováděn 1x měsíčně a následně v závislosti na využívání nádob, stejně jako další rozšiřování této sběrné sítě. Upozorňujeme, že je možno využít k odevzdání olejů také sběrných dvorů.

„Použitý kuchyňský olej vkládejte do nádob v dobře uzavřených PET lahvích. Testovací nádoby o objemu 120 litrů budou umístěny na ulici Kúty u křižovatky s ul. 2. května u kontejneru na elektroodpad, na ulici Slovenská u základní školy a ulici Štefánikova u zastávky MHD Obeciny,“ uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

Oleje jsou odevzdávány specializovanému zpracovateli a dále využívány. Pozor! Odevzdávejte pouze kuchyňské oleje. Strojní olej či maziva je nebezpečný odpad, který patří odevzdat na sběrný dvůr.

 „Tuto novou službu občanům podporuji. Vylévání olejů do kanalizační sítě je z hlediska ekologie i údržby špatně. Oleje lze zpracovat a používat například v průmyslu, proto doufám, že se tato služba ujme a lidé ji budou využívat,“ řekl radní města Zlína Jiří Jaroš.

Více o škodlivosti a škodách způsobených olejem v kanalizaci si přečtete zde:

https://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2569

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru