Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín se připojilo k solidaritě s Běloruskem

25. 3. 2021

Aktuality

6

Zlín - Právě dnes, 25. března, si Bělorusové připomínají vyhlášení Běloruské lidové republiky, ke kterému došlo v roce 1918. První běloruská republika sice neměla dlouhého trvání, nicméně má pro Bělorusy velký

belorusko.jpg

Zlín - Právě dnes, 25. března, si Bělorusové připomínají vyhlášení Běloruské lidové republiky, ke kterému došlo v roce 1918. První běloruská republika sice neměla dlouhého trvání, nicméně má pro Bělorusy velký historický a symbolický význam. Odkaz na tuto republiku a její vlajka je tak symbolem protestu Bělorusů proti poslednímu evropskému diktátorovi, jak se prezidentu Lukašenkovi někdy přezdívá.

Představitelé města Zlína se tak ve spolupráci se spolkem Mezinárodního sdružení Občanské Bělorusko připojili k vyjádření solidarity s Běloruskem a to symbolickým aktem v podobě vyvěšení vlajky Běloruské republiky z roku 1918. Dramatická situace trvá v Bělorusku již od loňského léta, kdy začaly protesty proti zmanipulovaným volbám.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru