Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín se zapojilo do soutěže o koupi teplárny

6. 11. 2020

Aktuality

16

Zlín – Teplárna Zlín, vlastněná společností Sev.en Energy, je v současné chvíli na prodej. Město Zlín, jako jeden ze zájemců o koupi, postoupilo do druhého – závěrečného kola prodeje.

Zlín – Teplárna Zlín, vlastněná společností Sev.en Energy, je v současné chvíli na prodej. Město Zlín, jako jeden ze zájemců o koupi, postoupilo do druhého – závěrečného kola prodeje.

Teplárna Zlín byla od roku 2011 součástí společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o., kterou skupina Sev.en Energy v srpnu 2019 odkoupila od jejího předchozího vlastníka, švýcarské skupiny AlpiqAG, a poté přejmenovala na Teplárna Kladno s.r.o.

Závod teplárny Zlín byl z hlediska strategie a portfolia podnikání vyhodnocen ve skupině Sev.en Energy jako nestrategické aktivum. Ze společnosti Teplárna Kladno s.r.o. tak byla k 1. 4. 2020 vyčleněna Teplárna Zlín s.r.o. do samostatné, 100% vlastněné dceřiné společnosti, která je nyní na prodej.

„Teplo je strategickou surovinou stejně jako voda. Našim cílem je, abychom i v budoucnu zachovali pro občany Zlína centrální zásobování teplem za rozumnou a předvídatelnou cenu. V případě, že soutěž nevyhrajeme, budeme mít zájem s případným novým majitelem teplárny spolupracovat, abychom tohoto našeho cíle dosáhli,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru