Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín shromažďuje významné projekty zlínské aglomerace pro léta 2021 - 2027

19. 11. 2020

Aktuality

57

Zlín - Nové programové období pro čerpání evropských peněz je stanoveno na roky 2021 až 2027. Město Zlín bude v tomto programovém období nově zařazeno ...

zlin.jpg

Zlín - Nové programové období pro čerpání evropských peněz je stanoveno na roky 2021 až 2027. Město Zlín bude v tomto programovém období nově zařazeno do dotačního nástroje nazvaného „Integrované teritoriální investice Zlínské aglomerace“ (ITI) místo méně dotovaného „Integrovaného plánu rozvoje území Zlín“ (IPRÚ), ve kterém bylo zařazeno v současném končící programovém období. Aby nebylo plánování rozvoje zlínské aglomerace nahodilé, tvoří se společné plány a seznam připravovaných projektů.

„Jsem rád, město Zlín je v rámci nově vytvořené zlínské aglomerace součástí ITI, čímž jsme se dostali na úroveň jiných krajských měst. Abychom mohli s řídícími orgány operačních programů EU vyjednat co nejlepší podmínky pro financování projektů v naší aglomeraci, potřebujeme znát aktuálně připravované strategické projekty z tohoto vymezeného území. Obce ve zlínské aglomeraci jsme již oslovili a nyní oslovujeme i další subjekty,“ přiblížil primátor Jiří Korec.

Subjekty, které se chtějí zapojit, mohou zasílat seznam připravovaných projektů, a to projektů, které jsou pro aglomeraci zásadní, mají strategickou povahu a mohou být zrealizovány do roku 2027.

„Z nově došlých a z již dříve sesbíraných projektů následně vytvoříme pracovní seznam strategických projektů, který bude sloužit jako podklad pro jednání o financování projektů v rámci ITI. S došlými projektovými záměry budou dále pracovat členové pracovních skupin pro tvorbu nového strategického dokumentu ITI 2021-2027,“ vysvětlil Petr Stiglitz, projektový manažer Oddělení koordinace projektů.

Seznam projektů lze stále zasílat a to do středy 25. 11. 2020 na e-mailovou adresu iti@zlin.eu. Formulář pro zaslání připravovaných projektů lze stáhnout ZDE

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru