Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město Zlín vyvěsí vlajku Tibetu

28. 1. 2019

Aktuality

9

Zlín – Radnice ve Zlíně letos vyvěsí vlajku Tibetu. Připojí se tak k mezinárodní kampani, která poukazuje na porušování lidských práv v této zemi.

Vlajka Tibetu. Zdroj: internet

Zlín – Radnice ve Zlíně letos vyvěsí vlajku Tibetu. Připojí se tak k mezinárodní kampani, která poukazuje na porušování lidských práv v této zemi.

Město Zlín podporuje kampaň Vlajka pro Tibet dlouhodobě, v posledních letech ale vlajku samotnou nevyvěšovalo. „S ohledem a úctou k dalším zemím, ve kterých k porušování lidských práv dochází. Na tomto postoji se nic nemění. Změnou je to, že letos tibetskou vlajku opět vyvěsíme. Současné vedení města se tak rozhodlo na základě výzvy spolku Lungta, který tuto iniciativu pořádá,“ vysvětlil Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínské radnice.

Kampaň Vlajka po Tibet se koná vždy 10. března, v den, kdy začalo v roce 1959 Tibetské národní povstání proti čínskému režimu. V České republice má tato iniciativa rostoucí ohlas. Tibetskou vlajku vyvěšují stovky obcí, měst, městských částí, krajů či jednotlivců.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru