menu
zavřít

Město zpevňuje statiku budovy č.p. 10, pohyb zdí hlídají i sádrové terče

29. 11. 2016

Aktuality

0

Zlín – Odlehčování podlah, trámová výdřeva i ocelová konstrukce, vyzdívka cihelného zdiva. V budově č.p. 10 na náměstí Míru se nyní realizuje řada opatření...

Budova č.p. 10 je nyní oplocená

Zlín – Odlehčování podlah, trámová výdřeva i ocelová konstrukce, vyzdívka cihelného zdiva. V budově č.p. 10 na náměstí Míru se nyní realizuje řada opatření, která mají zabránit jejímu samovolnému sesuvu.

Budova č.p. 10, ve které sídlilo občerstvení Minutka a některá pracoviště magistrátu, je uzavřena od března letošního roku. Důvodem je narušená statika. „Dům pochází z 19. století. Přízemí je postavené z nepálených cihel, zatímco horní patra z cihel pálených. Objekt jsme delší dobu sledovali. Jakmile se ve zdech se začaly objevovat praskliny, v nejkratší možné době jsme v něm ukončili provoz,“ vysvětlila Helena Eidová, tajemnice magistrátu.

Statika budovy se nyní zpevňuje. „Práce jsou v plném proudu. Přestože mají být hotovy do konce ledna příštího roku, vypadá to, že budou dokončeny už letos,“ prohlásil Petr Hloušek z Odboru realizace investičních akcí magistrátu. Dodal, že za zajišťovací práce město zaplatí půldruhého milionu korun.

Na vnější omítce i v některých místnostech jsou nyní umístěny sádrové terče, které mají upozornit na případný pohyb zdí. Kontrolovány jsou každý den.

Zachránit budovu č.p. 10, která je památkově chráněná, bude velmi složité. Postup město Zlín konzultuje s památkáři.

Reportáž:

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru