Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město zve na setkání se sochařem Michalem Gabrielem

3. 9. 2021

Aktuality

27

Zlín – Část parku Komenského v květnu ozdobily bronzové sochy.

Město zve na vernisáž výstavy bronzových soch v parku s autorem

Zlín – Část parku Komenského v květnu ozdobily bronzové sochy. Nyní soubor plastik oficiálně představí veřejnosti jejich autor, sochař Michal Gabriel spolu s kurátorem výstavy Leošem Langem. Vernisáž venkovní výstavy odložená z důvodu epidemiologické situace se koná ve čtvrtek 9. září od 17 hodin u soch. Na setkání zve statutární město Zlín.

Statutární město Zlín má sochy v bezplatné výpůjčce. Venkovní expozici plánuje v našem městě ponechat do jara příštího roku. O organizační zajištění expozice se postaral městský Odbor kultury a památkové péče za přispění Kulturního institutu – Alternativa.

Akademický sochař a vysokoškolský učitel Michal Gabriel je absolventem Střední umělecko průmyslové školy v Praze a Akademie výtvarných umění v Praze, oboru Sochařství. V roce 1987 založil spolu s dalšími umělci neformální uměleckou skupinu Tvrdohlaví. Od roku 1998 působí jakožto docent na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně, vyučuje i na Vysoké škole uměleckoprůmyslové škole v Praze. V roce 1995 za svoji tvorbu obdržel prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého. V roce 2009 byl jmenován profesorem. Před třemi lety získal v Německu hlavní cenu festivalu Nord Art Büdelsdorf. Michal Gabriel patří od druhé poloviny 80. let  k nejvýraznějším sochařům postmoderní generace. V jeho tvorbě se kloubí klasický a tradiční sochařský pohled s rovinou experimentální, novátorskou a objevitelskou. Jeho sochy tvoří příběh samy o sobě, vypovídají o světě, který autor sestavuje jako mozaiku z jednotlivých soch, které se spojují v celky a nabývají vlastnosti sousoší. Přesto Gabrielova díla můžeme chápat jako solitérní, vnímat je individuálně, tak jak nám to umožní naše svobodná mysl.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru