Česky

Česky

English

menu
zavřít

Městská policie Zlín zkontrolovala dětská hřiště. Použité jehly a injekční stříkačky nenašla

11. 5. 2021

Aktuality

34

Zlín – V rámci plošné „Akce Jehla“ vyrazili strážníci Městské policie Zlín na kontroly dětských hřišť.

MP Zlín

Zlín – V  rámci plošné „Akce Jehla vyrazili strážníci Městské policie Zlín na kontroly dětských hřišť. Vybaveni ochrannými prostředky, boxy na infekční materiál, kleštěmi či dlouhými pinzetami prohlíželi nejenom dětská hřiště a pískoviště, ale také parky a další odpočinková místa, určená primárně pro naše nejmenší. Hlídky souběžně provedly i kontrolu veřejného pořádku a pozornost zaměřily na vybavení hřišť a jejich případné poškození.

Strážníci tak provedli zevrubnou kontrolu 98 dětských hřišť v centru města i příměstských částech, při nichž žádnou použitou jehlu ani stříkačku nenalezli. Zlín se tak opět zařadil mezi města, kde je riziko poranění o tyto potenciálně infekční předměty poměrně nízké. Přesto je na místě, aby ze strany veřejnosti nebylo toto nebezpečí zcela bagatelizováno a zejména rodiče malých dětí by měli mít vždy přehled kde, jak a s čím si jejich potomci hrají.

„Městská policie Zlín se také dlouhodobě věnuje osvětě, jak správně postupovat při nálezu použitých stříkaček a jehel. Již děti v mateřské škole se v rámci preventivního programu „Bezpečí pro naše nejmenší“ seznamují se základními pravidly, jak se při takové situaci chovat. Jedna ze zásad, kterou dětem vštěpujeme, je, že nesmí na nalezené injekční stříkačky v žádném případě sahat a hrát si s nimi. Větší školáci už vědí, že je potřeba zavolat na tísňovou linku MP Zlín – 156“, uvedl k tomuto programu prevence kriminality ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Přestože takto zaměřené kontroly probíhají pravidelně, setkávají se strážníci s nálezy nebezpečného infekčního materiálu na veřejném prostranství prakticky každý týden.

„Širokou veřejnost, zejména pak rodiče dětí, ale můžeme uklidnit, že v loňském roce jsme žádný takový výskyt nezaznamenali na dětském hřišti,“ doplnila manažerka prevence kriminality MP Zlín, Kamila Nováková.

Při kontrolách nebo na základě oznámení od občanů strážníci posbírali za rok 2021 jehly a injekční stříkačky celkem v 87 případech. Městská policie Zlín proto i nadále nabádá rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potencionální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku MP Zlín – 156.

 

 

Zdroj: MP Zlín

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru