Česky

Česky

English

menu
zavřít

Městskou dopravou dojedete i na štědrovečerní bohoslužby

17. 12. 2018

Aktuality

8

Zlín - Ani na Štědrý den večer se městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích – přes určité omezení – zcela nezastaví. Trolejbusem nebo autobusem se dostanete i na štědrovečerní bohoslužby do kostelů.

Ilustrační foto

Zlín - Ani na Štědrý den večer se městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích – přes určité omezení – zcela nezastaví. Trolejbusem nebo autobusem se dostanete i na štědrovečerní bohoslužby do kostelů. Ve Zlíně, Otrokovicích, ve Zlíně-Štípě i ve Zlíně-Malenovicích.

„Jezdíme tehdy a tam, kde o to mají cestující největší zájem a zajišťujeme základní dopravní obslužnost města i uprostřed noci. A tak je normální, že se našimi spoji lidé dostanou i do kostelů na štědrovečerní bohoslužby,“ říká ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

DSZO zveřejňuje aktualizovaný přehled spojů, které lze použít k dopravě na „půlnoční“ a jiné vánoční bohoslužby. Již tradičně mezi ně patří zvláštní autobus, který přiveze účastníky noční bohoslužby ve 23 hodin v poutním kostele ve Zlíně-Štípě. Vyjede ze Zlína, vezme cestující z Kostelce i Velíkové a po skončení mše je do těchto míst opět rozveze. Podobnou možnost budou mít i věřící v oblasti Malenovic, Lhotky a Chlumu, kteří se autobusovými spoji na linkách 51 nebo 52 dostanou na mši do malenovického kostela se začátkem v 15 hodin. Vhodné spoje MHD najdou cestující i při jízdách na půlnoční u sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně nebo u sv. Vojtěcha v Otrokovicích a také pro návštěvu vánoční bohoslužby ve 22 hodin v kostele na zlínském sídlišti Jižní Svahy.

Podrobný přehled štědrovečerních spojů využitelných při cestách do kostelů obsahuje příloha této tiskové zprávy.

Celkový přehled organizace MHD a určitých omezení ve vánočním a novoročním období byl zveřejněn v samostatné tiskové zprávě ze 4. prosince.

TZ DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru