Česky

Česky

English

menu
zavřít

Městskou policii posílí čtyři nováčci

30. 8. 2017

Aktuality

12

Zlín – Hned čtyři nováčky přivítá do svých řad Městská policie ve Zlíně. Do služby přijala tři strážníky a jednu strážnici. Pracovní povinnosti začnou vykonávat od září...

mp-zlin.jpg

Zlín – Hned čtyři nováčky přivítá do svých řad Městská policie ve Zlíně. Do služby přijala tři strážníky a jednu strážnici. Pracovní povinnosti začnou vykonávat od září.

„Jsem velmi rád, že tito nový strážníci prošli všemi testy, náročnou přípravou teorie i praxe a budou posilou pro nás policejní sbor,“ konstatoval Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

Stát se strážníkem je velmi náročné, uchazeč musí splnit řadu kritérií. Mezi základní požadavky patří například trestní bezúhonnost, zdravotní a tělesná způsobilost, dosažení alespoň úplného středního vzdělání zakončeného maturitní zkouškou, spolehlivost a věk nejméně 21 let. „Ne každý je schopný a ochotný pracovat v uniformě,“ potvrdil dlouholetou zkušenost Milan Kladníček.

Další výběrové řízení proběhne v září s nástupem k 1. lednu 2018. V rámci výběrového řízení uchazeč absolvuje přijímací pohovor, testy fyzické zdatnosti, psychodiagnostické vyšetření (obdobné jako pro policisty Policie ČR) a zdravotní prohlídku. Podrobnější informace získají zájemci na služebně MP Zlín na Santražinách.

Městská policie ve Zlíně má cca 100 členů. Jde o jeden z jeden nejlépe vybavených sborů v České republice, který se dlouhodobě těší velmi dobré pověsti. Milan Kladníček je již několik let šéfem Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru