Česky

Česky

English

menu
zavřít

Mezinárodní festival outdoorových filmů. Už za pár dnů

6. 11. 2017

Aktuality

6

Zlín - Letošní v pořadí již 15. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů proběhne v 50 městech České republiky a Slovenska.

gambie.jpg

Zlín - Letošní v pořadí již 15. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů proběhne v 50 městech České republiky a Slovenska. Již tradičně se mezi pořadatelská města zařadil také Zlín, kde se organizace opět ujalo Oddělení cestovního ruchu a informací Magistrátu města Zlína ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně – Fakultou multimediálních komunikací.

Slavnostní zahájení se uskuteční 9. listopadu v 19:30 v Golden Apple Cinema. Mezi hosty se představí jak jinak než cestovatelé – Radek Štětkář, Tereza Lányová s Magdalenou Pecníkovou a Kamila Gamalová. Přichystán je rovněž zahajovací film festivalu – australský snímek Sněhoví Nomádi vyprávějící o putování party přátel po středním východě v „modifikovaném“ požárním vozidle.. Večer svými vystoupení zpříjemní Duonimba s rytmy západní Afriky a hudební duo Light & Love.

Tradiční součástí festivalu jsou rovněž besedy. Letos jsou na programu tři a všechny se uskuteční v Kulturním institutu Alternativa od 10. do 12. listopadu vždy od 16 hodin. Blok besed startuje přednáškou s názvem Gambie – usmívající se pobřeží Afriky cestovatele Radka Štětkáře. Radek v ní přiblíží kulturu země, kde zítra znamená dnes. Přidá i zážitky z cest za místními zvyky a lidmi západní Afriky.

V sobotu je na programu beseda dámského dua ve složení Tereza Lányová a Magdalena Pecníková s názvem Zero Hero Trip. Výprava spočívala v jednom autě, čtyřčlenné ženské osádce a cestě kolem (části) evropského kontinentu. Tereza s Magdou poví o tom, jaké to je se na takové dobrodružství vypravit bez peněz a jídla.

Besedování v neděli zakončí Kamila Gamalová svou besedou o kanadském snu. Nenechte si ujít její povídání o tom, jaké to je splnit si sen a na rok se vypravit do kanadských hor. Představí vám Kanadu z jiné, reálnější stránky, o které se v médiích nedozvíte.

Festival si pro diváky přichystal také mnoho atraktivních filmů, které se promítají v Golden Apple Cinema od pátku do neděle vždy ve dvou blocích – od 18 hodin a od 20:15. Ve Zlíně na vás čeká přes dvacet filmů z celého světa. Za zmínku stojí film Vyber si svou vlnu, který sleduje příběhy lidí, pro něž je surfing cesta, která jim změnila život. Ujít si také nenechte snímek s názvem K2. Klára. Krásno. o jediné rodilé Češce, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. A v neposlední řadě je třeba věnovat pozornost zakončovacímu filmu letošního ročníku s názvem Sloboda pod nákladom. Snímek z dílny špičkového slovenského režiséra Pavla Barabáša odhaluje mimo jiné to, proč zůstali nosiči ve Vysokých Tatrách posledními v Evropě.

Kromě promítání a besed je pro vás v Kulturním institutu Alternativa nachystána výstava fotografií s názvem Téthys – podmořský svět. Od 7. do 15. listopadu můžete shlédnout tvorbu Tomáše Kotouče, jednoho z nejuznávanějších českých podvodních fotografů, jehož díla vycházejí v renomovaných časopisech jako je National Geographic.

Harmonogram festivalu:

 

Golden Apple Cinema

Kulturní institut Alternativa

čtvrtek 9. 11. 2017

Galavečer, 19:30

 

pátek 10. 11. 2017

Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Gambie – usmívající se pobřeží Afriky, Radek Štětkář

sobota 11. 11. 2017

Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Zero Hero Trip, Tereza Lányová a Magdalena Pecníková

neděle 12. 11. 2017

Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Kanadský sen, Kamila Gamalová

7. – 15.11.2017

 

Výstava fotografií Téthys – podmořský svět, Tomáš Kotouč

 Více na www.outdoorfilms.cz/program-2017/?mesto=24

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru