Česky

Česky

English

menu
zavřít

MHD obnoví od 7. prosince plný provoz

1. 12. 2020

Aktuality

13

Zlín - V návaznosti na postupné rozvolňování protiepidemických opatření proti šíření nemoci covid-19 obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od pondělí 7. prosince 2020 plný provoz na všech linkách MHD podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny. Byl již také stanoven rozsah provozu MHD v době vánočních svátků.

Zlín - V návaznosti na postupné rozvolňování protiepidemických opatření proti šíření nemoci covid-19 obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od pondělí 7. prosince 2020 plný provoz na všech linkách MHD podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny. Byl již také stanoven rozsah provozu MHD v době vánočních svátků.

Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice předpokládají, že se v nejbližších dnech po vládou vyhlášeném uvolnění nejpřísnějších protikoronavirových omezení začne zvyšovat i počet cestujících v trolejbusech a autobusech MHD. Proto se provoz MHD ve Zlíně a Otrokovicích vrátí od pondělí 7. prosince ke standardním jízdním řádům pro pracovní dny. V MHD přestane platit tzv. prázdninové či letní omezení, které bylo v pracovních dnech zavedeno od 19. října. Prázdninové jízdní řády znamenají v pracovních dnech snížení přepravní kapacity MHD přibližně o 10 procent.

„V předvánočním období očekáváme zvýšený zájem cestujících o přepravu v rámci MHD, proto chceme zajistit její plnou kapacitu, aby měli cestující dostatek místa a nedocházelo k nežádoucímu přeplňování vozidel. Naším cílem je, aby bylo zlínské MHD pro cestující bezpečné a nikdo nemusel mít obavy z jejího používání. Odlehčí se tak i dopravní situaci ve Zlíně, která bývá v předvánočním období hodně komplikovaná,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

„Budeme od pondělí jezdit v pracovních dnech podle jízdních řádů, které platily letos už od 1. září do 17. října, než bylo přijato omezení. Cestující samozřejmě musí v MHD nadále používat ochranné roušky. Pokračujeme v každodenní dezinfekci všech madel a ploch, kterých se dotýkají ruce cestujících, a v pravidelné dezinfekci celého interiéru vozidel ozonizací. Již od soboty 28. listopadu byl obnoven prodej jízdenek u řidičů. Ponecháváme zatím v platnosti výjimku pro povolení nástupu do trolejbusů a autobusů všemi dveřmi na všech zastávkách a po celý den,“ upřesnil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pracovníci DSZO již mají také jasno o provozu MHD v období vánočních svátků a začátku nového roku (viz dále). Rozsah provozu bude odpovídat praxi z minulých let.

Platnost jízdních řádů MHD ve vánočním a novoročním období:

 

Přesný rozsah večerního omezení spojů 24. a 31. prosince zveřejní DSZO později v samostatných informačních materiálech.

 

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru