Česky

Česky

English

menu
zavřít

MHD pojede po dobu Festivalového půlmaratonu po náhradních trasách

9. 9. 2021

Aktuality

8

Zlín – Festivalový půlmaraton, který se koná v neděli 12. září 2021 v čase od 14.50 do 17.30 hodin přeruší ve Zlíně trasy některých pravidelných linek.

Festivalový půlmaraton změní na chvíli trasy MHD.

Zlín – Festivalový půlmaraton, který se koná v neděli 12. září 2021 v čase od 14.50 do 17.30 hodin přeruší ve Zlíně trasy některých pravidelných linek. Městská hromadná doprava se však nezastaví, ale pojede jinudy.

Festivalový půlmaraton bude odstartován u Kongresového centra, odtud trasa povede po Gahurově ulici, třídě Tomáše Bati, Dlouhé ulici, Zarámí, přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, Prštné a přes tovární areál do cíle na náměstí Míru. Podrobné informace k závodu jsou zveřejněny na internetových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz

Změny ve fungování MHD

Krátkodobé přerušení provozu v Gahurově ulici a na třídě Tomáše Bati

Přibližně po dobu 10 minut bude po startu půlmaratonu v 15 hodin uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice. „Po dobu tohoto krátkodobého přerušení průjezdnosti uvedených ulic zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat (se zpožděním) v jízdě hned po jejím ukončení,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Do provozu linek se pak na nějakou dobu u dotčených spojů promítne toto získané zpoždění.

Úplná uzavírka Dlouhé ulice a Benešova nábřeží

Trasa závodu protne již na delší dobu Dlouhou ulici a vyžádá si vyloučení provozu z Benešova nábřeží. Dotkne se to pravidelných tras trolejbusových linek 2, 4, 5, 8, 9 a autobusové linky 33. Vozidla MHD pojedou po dobu uzavírky až do 17.30 hodin po náhradních trasách, které budou vedeny ulicemi Štefánikova, Kvítková, tř. 2. května a Sokolská.

Linka 2

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Linky 4 a 5

Také trolejbusové linky 4 a 5 budou označeny v čase výluky jako 4X a 5X. Ve směru do Kostelce a k ZOO Lešná pojedou trolejbusy 4X a 5X po stávající trase po zastávku Dlouhá. Poté odbočí do ulice Kvítková a budou pokračovat v jízdě po výlukové trase ulicemi Hornomlýnská, Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už budou pokračovat opět po své pravidelné trase. Stejná trasa bude stanovena pro obě linky i v opačném směru jízdy.

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky bude vynechána trasa k Baťově nemocnici.

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, bude vedena po své standardní trase až po zastávku Kúty. Odtamtud bude pokračovat po ulici 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Dál povede v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Štefánikova, Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Náměstí Míru.

Linka 33

Po dobu výluku budou jezdit autobusy linky 33 s označením 33X ze zastávky Dlouhá Kvítkovou ulicí v obou směrech a dočasně nebudou obslouženy zastávky Benešovo nábřeží, U Splavu a Podvesná VI. Po dobu uzavírky a výlukového provozu bude zrušena pro všechny linky zastávka MHD Cigánov v obou směrech jízdy. Trolejbusy a autobusy na trasách náhradní dopravy zastavují na všech zastávkách MHD. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné rovněž na internetových stránkách www.dszo.cz.

Ostatní linky MHD budou jezdit i v době Festivalového půlmaratonu beze změn podle svých běžných jízdních řádů platných v sobotu a v neděli.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru