Česky

Česky

English

menu
zavřít

MHD se v době Barum rally dotknou změny

16. 8. 2021

Aktuality

31

Zlín - Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zveřejňuje souhrnné informace o změnách v provozu MHD v souvislosti s pořádáním motoristické soutěže Barum Czech Rally ve dnech 27.–29. srpna 2021.

Uzavírka Gahurovy ulice se zásadně dotkne provozu MHD

Zlín - Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zveřejňuje souhrnné informace o změnách v provozu MHD v souvislosti s pořádáním motoristické soutěže Barum Czech Rally ve dnech 27.–29. srpna 2021. Poměrně velkým zásahem do fungování systému MHD bývá v posledních letech pořádání městské rychlostní zkoušky motoristické soutěže Barum Czech Rally. Letos se v této souvislosti uskuteční uzavírka Gahurovy ulice v pátek 27. srpna.

Uzavírka Gahurovy ulice.

Během městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally bude v pátek 27. srpna 2021 v době od 16.30 do 24 hodin uzavřena ve Zlíně pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky MHD U Zámku a Čepkov.

MHD v době uzavírky Gahurovy ulice:

 -          trolejbusová linka 6 (resp. 6z) na zastávce Školní měnit na linku 8X a pokračovat v jízdě po Dlouhé ulici, po ulici 2. května, kolem Baťovy nemocnice a zpět do centra po Šefánikově ulici až na zastávku Náměstí Míru. Zde se linka 8X změní zpátky na linku 6 a vozy této linky pojedou po své trase do Otrokovic,

-          úsek Jižní Svahy-Kocanda – Školní – náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X,

-          úsek Jižní Svahy-Středová – Školní – náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 14X,

-          místo linky 9 bude vedena výluková linka 9X, která pojede po trase linky 9 kolem nemocnice, ale nebude zajíždět na Jižní Svahy. Trolejbusy linky 9X se budou otáčet na konečné stanici Antonínova,

-          autobusové linky 31X a 33 budou vedeny objízdnou trasou přes Prštné s označením 31Y a 33X (platí výluka v Březnické ulici),

-          autobusová linka 38X bude vedena s označením 38Y po vlastní náhradní trase mimo tovární areál (s výlukovou trasou Lešetín I – náměstí Míru – náměstí Práce – točna Antonínova, zpět od zastávky Poliklinika po pravidelné trase).

Platnost jízdenek

Dvacetiminutové jízdenky budou platit i pro přestup na náhradní dopravu Revizoři budou uznávat v době tohoto dopravního opatření pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu a budou zohledňovat odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky a náhradní dopravy nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky.

Poslední „normální“ spoje

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své pravidelné trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15.45 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do Otrokovic v 16.17 hodin, poslední osmička z Kocandy v 16.19d (pouze k vozovně u nemocnice); poslední celé kolo v 16.04. Z točny Středová pojede poslední „normální“ devítka v 16.13s (pouze k vozovně u nemocnice); poslední celé kolo v 16.10. Linky 10 se změna nijak nedotkne. Poslední čtrnáctka pojede v 16.16 z Jižních Svahů-Středové a v opačném směru v 16.12 od Sportovní haly. Poslední spoj autobusové linky 38X jede ze zastávky Baťova nemocnice-vozovna v 16.06 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici a dále na Příluky-Za Kapličkou v 16.20 hodin. Poslední spoj linky 31X po běžné trase pojede z Jaroslavic v 15.50, v opačném směru z Mladcové v 16.15. Linka 33 naposledy vyjede mimo objížďku v 16.04 z Bartošovy čtvrti-Zdravotnické školy a v opačném směru v 16.21 z Pasek.

Kde přestoupit?

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X  nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy.

Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí DSZO v nezbytném rozsahu přepravní kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy, aby se všichni diváci mohli dostat i v pozdních večerních hodinách městskou dopravou do svých domovů.

Kyvadlová doprava

Kyvadlová doprava zajistí v pátek v dopoledních hodinách posilu do Malenovic.

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v pátek 27. srpna v dopoledních hodinách zvláštní kyvadlovou autobusovou dopravu z náměstí Práce se zajížďkou na zastávku Masarykova a s konečnou stanicí Malenovice-Centro a zpět. Tyto autobusy budou zastavovat na všech zastávkách linky 10 (kromě úseku U zámku - Jižní Svahy-Středová) a navíc v obou směrech obslouží zastávku Masarykova v Malenovicích. Cestující se uvedenými spoji dostanou bezplatně do blízkosti ranního shakedownu Barum rally. Autobus bude jezdit dvakrát za hodinu.

Kyvadlová doprava sveze v sobotu zájemce bezplatně do Želechovic Rovněž na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v sobotu 28. srpna v odpoledních hodinách kyvadlovou autobusovou dopravu od Sportovní haly do Želechovic nad Dřevnicí, přičemž tento autobus bude zastavovat na všech zastávkách linky 12 mimo zastávku Želechovice-škola. Cestující se uvedenými spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally. Tento autobus bude jezdit přibližně jednou za hodinu.

Informace o odkloněných a náhradních trasách a jízdní řády

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz, tištěné jízdní řády náhradní dopravy budou vyvěšeny na zastávkách.

 

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru