Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ministr vnitra udělil pochvalu Městské policii Zlín

17. 10. 2017

Aktuality

15

Zlín – Při své návštěvě Zlínského kraje si ministr vnitra Milan Chovanec udělal plánovanou zastávku i na Městské policii ve Zlíně.

ministr-chovanec-s-reditelem-kladnickem.jpg

Zlín – Při své návštěvě Zlínského kraje si ministr vnitra Milan Chovanec udělal plánovanou zastávku i na Městské policii ve Zlíně. Důvodem bylo předání pochvaly ministra právě městské policii za realizaci projektu Mobilní operační pracoviště pro práci bezpečnostních orgánů obce Městské policie Zlín; za příklad vzorné spolupráce Policie ČR a Městské policie Zlín při naplňování Koncepce Ministerstva vnitra ČR k ochraně měkkých cílů na roky 2017 až 2020.

Oceňující listinu převzal z rukou ministra Chovance ředitel městské policie Milan Kladníček.

Realizovaný projet je přesným naplněním cílů při zajištění veřejného pořádku. Aktuálně reaguje na zvýšenou prevenci proti teroristickým útokům či jiných závažných násilných činů na místech s vysokou koncentrací obyvatelstva a nízkou úrovní zabezpečení, slouží tedy k ochraně takzvaných měkkých cílů.

„Jedinečnost projektu je v tom, že se vytvořilo multifunkční mobilní zařízení, které je schopno pracovat v několika módech, tedy v několika praktických potřebách bezpečnostních orgánů. Konkrétně pracoviště mobilní služebny se dá využít od prevence strážníků přes mobilní pracoviště v místních částech města až po operační a krizové řízení na úrovni Bezpečnostní rady města Zlína,“ vysvětlil ředitel Městské policie ve Zlíně Milan Kladníček.

„Unikátní je opravdu přenos obrazu, kde je videoobraz i s termokamerou, umíme přenášet ve vysokém rozlišení na operační středisko Policie České republiky, na krizové řízení města i na městskou policii. Stejně tak, když ve služebně někdo pracuje, tak může sdílet všechny kamery městského kamerového dohlížecího systému ve Zlíně, máme tedy obraz tam i zpět včetně termovize, což je Evropská rarita,“ doplnil Milan Kladníček.

Ministr vnitra Milan Chovanec si v průběhu návštěvy se zaujetím prohlédl funkčnost a interiér mobilní služebny a zároveň si nechal odborně vysvětlit detaily práce se zařízením ve voze. Poté navštívil i základnu městských strážníků v sídle na Santražinách, kde měl možnost vidět reálný obraz z mobilní služebny na stálém operačním centru a praktické využití systémů pro práci strážníků ve Zlíně.

Mobilní služebnu technologicky navrhlo a realizovalo vedení Městské policie Zlín.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru