Česky

Česky

English

menu
zavřít

Miroslav Zikmund přivítal návštěvu z radnice

18. 2. 2019

Aktuality

6

Zlín – Srdečného přivítání od cestovatele Miroslava Zikmunda a jeho paní se dnes dostalo návštěvě z radnice.

Primátor města Zlína Jiří Korec s Miroslavem Zikmundem

Zlín – Srdečného přivítání od cestovatele Miroslava Zikmunda a jeho paní se dnes dostalo návštěvě z radnice. U příležitosti jeho životního jubilea 100 let  mu přijel spolu s pracovnicí oddělení pro občanské záležitosti osobně poblahopřát primátor města Zlína Jiří Korec. Legendárnímu cestovateli a spisovateli pak kromě přání pevného zdraví do dalších let předal jarně laděnou kytici květin a dárkový koš.

Přátelské narozeninové posezení se zprvu neslo v cestovatelském duchu. Inženýr Zikmund s bravurní pamětí a až s nakažlivým nadšením korunoval společnou debatu  poutavými historkami a vzpomínkami z cest. Závěrem, ale sám využil příležitost setkání s primátorem města a položil mu několik otázek.

Je obdivuhodné, jak pan Zikmund stále sleduje dění ve městě. Živě se zajímal o chod města a plány, které v novém volebním období máme, a které se  chystáme zrealizovat v nejbližší době. Nakonec jsme kromě cestovatelské tématiky probrali aktuálním témata dnešního Zlína – od proměny náměstí Míru až po elektrizaci železnice,“ uvedl Jiří Korec.

Cestovatel, fotograf a spisovatel Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919  v Plzni. Společně s Jiřím Hanzelkou uskutečnili dvě úspěšné cestovatelské výpravy po světe ve vozech značky Tatra. Knihy, které společně napsali, přečetly desítky milionů čtenářů, obrovský úspěch zaznamenaly i filmy, které na cestách natočili, a také rozhlasové reportáže.

V roce 1993 byla Miroslavu Zikmundovi udělena Cena města Zlína za popularizaci Československa v poválečném světě při společných cestách s Jiřím Hanzelkou, za literární publicistickou a filmovou tvorbu, která je výraznou součástí osobité podoby kulturního prostředí města, za věrnost městu Zlínu a veřejnou podporu jeho pozitivních aktivit.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru