Česky

Česky

English

menu
zavřít

Miroslav Zikmund slaví 101. narozeniny. Přivítal návštěvu z radnice

14. 2. 2020

Aktuality

8

Zlín – Před 101 lety, 14. února 1919, se narodil legendární cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund.

Miroslav Zikmund s Jiřím Korcem

Zlín – Před 101 lety, 14. února 1919, se narodil legendární cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund. Mezi dnešní první narozeninové gratulanty se zařadila i návštěva z radnice v čele s primátorem města Zlína Jiřím Korcem. Ten vitálního oslavence obdaroval dárkovým košem s vybranými lahůdkami a popřál pevné zdraví do dalšího života.

„Moc rád jsem pana Zikmunda osobně navštívil a popřál mu k jeho narozeninám. Potěšilo mne, že je stále v dobré fyzické kondici a s úsměvem na tváři. Zajímá se o dění ve městě, a i přes jeho obdivuhodný věk je stále neuvěřitelně aktivní,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Od dámské části návštěvy přijal Miroslav Zikmund kytici květin a městský stolní kalendář s fotografiemi Zlína, který prý najde místo v jeho pracovně.

Slavného cestovatele mohli sousedé do podzimu pravidelně potkávat na procházkách. Kvůli nepřízni počasí teď radši setrvává doma, ale přesto má zimní dny vyplněné bezezbytku.

Chodívali jsme na procházky, ale teď je chladno a škaredé počasí, tak nechodíme. Horka v létě mi nevadí vůbec, to jsem si stále uchoval jakousi aklimatizaci z Afriky. Tam jsme je s Jirkou Hanzelkou snášeli dobře,“ zavzpomínal Miroslav Zikmund a pokračoval:

Věčně se utápím v lejstrech. Dostávám hory dopisů. Jen než je všechny přečtu! Na některé z nich aspoň telefonicky odpovídám, protože s ručním psaním už mám problém a počítačový systém jsem se dodnes nenaučil. Pro mne je to záhada (smích). S počítačem už se učit nechci, ale bez mobilu to nejde."

Zábavné povídání ukončil Miroslav Zikmund se smíchem.

„Dokud to člověku myslí a víceméně chodí, je to dobré. Doposud mám sílu v rukách, takže, když jdu po schodech, tak mi to nedělá problém. Chytím se madel a šplhám jako opice.“

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru