Česky

Česky

English

menu
zavřít

Místo pro relax s jezírkem. Na Jižních Svazích

4. 6. 2018

Aktuality

28

Zlín – Jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník, stromy – na části území v Centrálním parku...

Vizualizace parku

Zlín – Jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník, stromy – na části území v Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne nové odpočinkové místo. Aktuálně je hotova studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020.

„Půjde o místo pro odpočinek či relaxaci. Že ho lidé v této lokalitě chtějí bylo patrné i v anketě, kterou jsme před časem uspořádali k budoucímu využití sousední plochy po „torzu,“ připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld hlasování prostřednictvím Magazínu Zlín a webu www.zlin.eu, ve kterém se pro odpočinkovou zónu s vodním prvkem vyslovilo nejvíce lidí.

Zmíněná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu cca hektar. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních, do kterého budou vysazeny malé ryby a žáby, na břehy vodní rostliny. Nádrž nebude určená ke koupání. „Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ konstatovala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z Odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů. „V dnešní době se potvrzuje, že klima během dalších desítek let bude stále teplejší a s minimem srážek, proto je hospodárnost s využitím dešťové vody na místě,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že kvalitu vody budou udržovat čerpadla.

Náklady na tvorbu se zatím pouze odhadují. Pohybovat by se mohly ve výši cca 20 milionů korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru