Mladí hasiči z Malenovic se probojovali až na mistrovství

2. 8. 2021

Aktuality

16

Zlín – Družstvo dorostenců Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Zlín-Malenovice se probojovalo až na Mistrovství České republiky v požárním sportu.

Dorostenci bojovali na mistrovství

Zlín – Družstvo dorostenců Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Zlín-Malenovice se probojovalo až na Mistrovství České republiky v požárním sportu. To se konalo na začátku července v Zábřehu na Moravě.

Je to velká čest a mnohdy neopakovatelná příležitost. Na takové Mistrovství se musí každý kolektiv probojovat přes oblastní kola, kdy prvním postupovým kolem je okresní kolo a dalším kolem je kolo krajské,“ uvedla vedoucí družstva dorostenců Veronika Beníčková a doplnila:

Navíc není jednoduché složit družstvo dorostenců, proto je tým SDH Zlín-Malenovice složen i z členů SDH Napajedla a SDH Zádveřice. Většina kluků spolu soutěží již několik let a letos práci zúročili účastí na mistrovství.“

Postupem z krajského kola začala pro družstvo dorostenců SDH Zlín-Malenovice tvrdá každodenní příprava na tartanu. Tam se nacvičovala soutěž jednotlivců a zároveň na tréninkovém hřišti v Napajedlech probíhala cvičení požárního útoku:

Buďme upřímní, bylo to velmi náročné. Navíc horké dny a vidiny možnosti ležet raději u vody, nás mnohdy nutili k velkému přemlouvání se do tréninku. Ovšem ten konečný zážitek, ten stál určitě za to,“ netajil radost starosta Okresního sdružení hasičů Zlín Vlastimil Nevařil a přiblížil samotné dění na stadionu v Zábřehu:

Při příjezdu na stadion čeká na účastníky prezence, fotografování a slavnostní nástup, na který jsme byli právem hrdí, že právě my můžeme reprezentovat Zlínský kraj. Samotné závody začaly disciplínou 4x100m, ve které jsme běželi již v prvním rozběhu. Naši kluci zaběhli velmi hezký pokus a umístili se na 11. místě. Další disciplínou byl běh jednotlivců na 100m s překážkami. Zde se sčítá 5 nejlépe zaběhnutých časů z týmu a to pro nás znamenalo 13. pozici. Poslední disciplínou byl požární útok, na který jsme si věřili ze všeho nejvíce. Od klasického požárního útoku, na který jsme zvyklí, se zde musí běžet s jednotnou požární stříkačkou a musí se naplnit 10l vody v terčích. To vše jsme zvládli v čase 32,74 s a skončili na 7. místě.“

V celkovém součtu naši dorostenci skončili v náročném konkurenčním boji na 14. místě.

Mistrovství ČR jsme si velmi užili, byla to pro nás cenná zkušenost, obrovský zážitek a kluci se ukázali jako dobrá parta. Teď už jen doufáme, že nám situace dovolí se i nadále zúčastňovat hasičských soutěží, abychom mohli být co nejvíce mezi svými přáteli,“ uzavřel Vlastimil Nevařil.

Pod statutárním městem Zlínem funguje 12 akceschopných Jednotek sborů dobrovolných hasičů místních částí města Zlína. Mimoto město finančně podporuje výchovu dětí a mládeže v oblasti požární ochrany v místních částech Klečůvka, Louky, Prštné, Štípa a Malenovice.