Česky

Česky

English

menu
zavřít

Mladí muzikanti nadchli publikum

22. 5. 2023

Aktuality

18

Zlín – Desítky mladých muzikantů se po roce sešly v hotelu Baltaci, aby společně předvedly své umění. Tradiční orchestrální koncert z cyklu Hudební mládí na Baltaci, uspořádala Základní umělecká škola Harmonie Zlín letos už po třinácté a sklidila obrovský úspěch.

Za skvělé výkony mladým hudebníkům a jejich učitelům poděkovalo publikum potleskem ve stoje.

„Z výkonů mladých, kteří se dnes předvedli ve hře na hudební nástroj v orchestru, nebo zpěvu, jsem nadšená. Jsou důkazem toho, jak kvalitní vzdělávání naše umělecké školy ve Zlíně nabízí, jak rozvíjí v dětech přirozený talent, kultivují jejich osobnost a vedou k lásce k umění. Koncert byl oslavou jejich nadání, ale zejména vytrvalosti, píle a vynaloženého úsilí, které spolu se svými pedagogy z umělecké školy v posledních letech vynaložili,“ sdělila náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková, která si koncert nenechala ujít.

Kromě orchestru mladších a starších žáků ZUŠ Harmonie se poprvé na koncertě představila i nová kapela. Z vlastní iniciativy ji založili mladí nadaní muzikanti, které tato umělecká škola vzdělává. Pro diváky si hudebníci z obou orchestrů s podporou svých učitelů nazkoušeli muzikálové melodie a evergreeny v úpravě skladatele a klarinetisty Aleše Pavlorka, který orchestry také řídil.  Mezi nimi nemohly chybět nestárnoucí skladby  jako je Yesterday, Let it Be a Medley od Beatles,  Its Over od Elvise Presleye nebo Desatero od Cohena, ale také líbivé písně Waiting For Love od Aviciiho, May Way od Sinatry a mnohé další. Zpěvem potěšila publikum  Klára Janíčková a Filip Kopečný. 

Ve Zlíně kromě ZUŠ Harmonie Zlín působí dalších pět základních uměleckých škol – ZUŠ Zlín, ZUŠ Zlín-Malenovice, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy, ZUŠ Morava a Hudební škola YAMAHA Zlín. Všechny finančně podporuje statutární město Zlín.

Foto: archiv ZUŠ Harmonie Zlín; fotogalerie: ZDE

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru