Česky

Česky

English

menu
zavřít

Mladý kuchař ze Zlína zamířil do finále soutěže Svačina roku

29. 11. 2018

Aktuality

25

Zlín – Nadějný kuchař Matěj Kučera ze Střední školy gastronomie a obchodu ze Zlína se probojoval do finálové patnáctky 6. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku...

Tatarák Matěje Kučery

Zlín – Nadějný kuchař Matěj Kučera ze Střední školy gastronomie a obchodu ze Zlína se probojoval do finálové patnáctky 6. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Velké finále se uskuteční 4. prosince v pražském gastro studiu Chefparade+. Pro nejlepší školy a soutěžící jsou připraveny ceny v hodnotě 45 000 Kč. I letos bude do hlasování zapojena veřejnost. O postup do finále usilovalo více než 140 studentů z celkem 43 středních škol.

Úkolem 15 finalistů je připravit naživo svůj originální recept zdravé, chutné a originální svačinky za použití výrobků Rio Mare. Na vytvoření moderní tuňákové svačinky mají časový limit 20 minut. Porotci budou hodnotit nejen chuť a přípravu, ale také nápad a foodstyling.

Nejlepší vyhrává poukaz v hodnotě 7 000 Kč a soutěžící na druhém a třetím místě získají poukazy v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč. Pořadatelská porota vyhlásí „Zvláštní cenu Rio Mare“ v hodnotě 5 000 Kč. Navíc všechny školy, ze kterých budou ocenění kuchařky a kuchaři, dostanou tuňákové produkty Rio Mare ve stejných hodnotách.

O nejlepších soutěžících bude rozhodovat odborná porota složená z garanta soutěže Mistra kuchaře Vladimíra Picky, šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále a šéfkuchaře kuchařského studia Atelier Culinary Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a foodbloggerka Eva Ehrenbergerová. Finálovým kolem provede soutěžící herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

I letos bude do hlasování zapojena veřejnost, která na facebookových stránkách Rio Mare Česko udělí „Cenu veřejnosti“ v hodnotě 5 000 Kč v tuňákových produktech. Hlasování bude probíhat od 26. do 30. listopadu. Facebooková stránka nabídne rovněž živý finálový přenos. Velké finále se koná v úterý 4. prosince 2018 v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

Letošní již 6. ročník celostátní soutěže Svačina roku Rio Mare pořádá společnost Bolton Czechia, která je výhradním distributorem tuňákových výrobků Rio Mare v České republice.

Matěj Kučera, Střední škola gastronomie a obchodu Zlín, Tatarák Rio Mare

Suroviny na 4 porce: 2 konzervy tuňáka Rio Mare Natura,100 gtuňáka Rio Mare Paté tuňákový krém, 2 stroužky česneku, hrstku petrželky,60 gdýně, citronovou šťávou LiMMi, lžíci sójové omáčky Kikkoman, 2 polévkové lžíce černého sezamu,120 gbagety, hrstka rukoly a lžička dijonské hořčice, sůl.

Postup: V míse smícháme na kostičky nakrájenou cibulku, dýni, petrželku, přidáme sójovou omáčku Kikkoman, černý sezam, dijonskou hořčici, tuňáka Rio Mare Paté tuňákový krém, pokapeme citronovou šťávou LiMMi  a nakonec přidáme tuňáka Rio Mare Natura a dochutíme solí. Servis provádíme pomocí tvořítka ve tvaru komínku. Pokrm dozdobíme rukolou a opečenou bagetkou potřenou česnekem.

TZ pořadatelů soutěže

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru