Česky

Česky

English

menu
zavřít

Mluví Pavel Sekula? K prázdným židlím

21. 6. 2018

Aktuality

180

Zlín – Rada města dnes opustila během jednání zastupitelstva svá místa. Důvodem bylo vystoupení Pavla Sekuly.

Podle rady města překročil Pavel Sekula hranice slušnosti

Zlín – Rada města dnes opustila během jednání zastupitelstva svá místa. Důvodem bylo vystoupení Pavla Sekuly.

Na vysvětlenou, proč jsme odešli z jednací síně: pan Sekula nás dlouhodobě uráží, ostouzí, vydává o nás plátek, který je za hranou jakékoliv slušnosti. O tom, že nemá pravdu, opakovaně rozhodují i soudy. Když nás dnes začal znovu ostouzet, rozhodli jsme se odejít a dát mu tak najevo, že pro nás není partnerem pro diskuzi,“ sdělila po návratu radních do sálu náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Pavel Sekula, který je předsedou představenstva Bytového družstva Podlesí (BDP), prohrává s městem soudy, které sám vyvolal. V loňském roce zažaloval radnici za tvrzení, že dlouhodobě odmítá předložit ke kontrole účetnictví BDP, Okresní soud ve Zlíně dal ale za pravdu městu. V odůvodnění uvedl předseda senátu Jiří Němec mimo jiné to, že „předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně neumožnil (městu) kontrolu účetnictví BDP za požadovaná období.“ Pavel Sekula nyní neuspěl ani u Krajského soudu v Brně, který rozsudek soudu prvního stupně potvrdil jako věcně správný. „Zhruba do měsíce by měl být vyhotoven a následně doručen rozsudek,“ uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Neúspěchem Pavla Sekuly skončilo i jeho odvolání proti rozhodnutí Okresního soudu ve Zlíně ve věci žaloby proti náměstkovi primátora Ondřeji Bětákovi. Toho předseda představenstva BDP zažaloval za to, že během jednoho ze zasedání zastupitelstev města prohlásil, že BDP manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví. Okresní soud požadavek předsedy BDP odmítl. Pavel Sekula se odvolal, když byl ale krátce před jednáním Krajského soudu v Brně vyzván soudcem, aby zvážil stažení odvolání vzhledem k výsledkům předchozích soudních jednání, učinil tak.

V souvislosti s hospodařením BDP podalo město Zlín trestní oznámení, jehož obsahem je podezření na manipulaci s finančními prostředky ve výši desítek milionů korun a dalších záležitostí týkajících se vedení účetnictví bytového družstva, které Pavel Sekula dle svých slov „rekonstruoval.“ Podle rady města se v rámci vedení účetnictví Bytového družstva Podlesí činí nejen nestandardní, ale i nezákonné kroky.

Pavel Sekula vydává v rámci svých politických aktivit časopis distribuovaný zdarma do poštovních schránek, jehož grafika kopíruje vzhled Magazínu Zlín, který vydává město. „Záměrem Pavla Sekuly pravděpodobně je, aby si čtenáři jeho plátek zaměňovali za magazín radnice. Podobně to dělají například pokoutní výrobci oblečení, kteří parazitují na značkách a výrobcích světových firem,“ konstatoval Zdeněk Dvořák, který je šéfredaktorem Magazínu Zlín. Dodal, že kopírování vzhledu Magazínu Zlín napadne vydavatel u soudu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru