Česky

Česky

English

menu
zavřít

Motoristická výstava CZECH DRIVE se hlásí potřetí o slovo!

2. 4. 2019

Aktuality

3

Zlín - Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín...

CZECH DRIVE. Foto: ZLIN PRESS - Lukáš Urbaník

Zlín - Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města. Příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí, v parku Svobody u zlínského zámku, část výstavy a doprovodného programu bude rovněž umístěna do Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko.

 „Výstava CZECH DRIVE byla při svém druhém pokračování velmi úspěšná. Předvedli jsme fanouškům předválečné závodničky, dále auta z historie sedmdesátých let a rovněž současná soutěžní auta. Zájem veřejnosti předčil naše očekávání, neboť příznivci motorismu přijali tuto výstavu za svou. Velký ohlas měly u široké veřejnosti praktické ukázky záchranných složek, které se opět chystají na náměstí před radnicí. Rozlehlý park kolem zámku opět obsadí nablýskané automobily i motocykly, chystáme jak historické veterány, tak závodní vozy z rally, okruhů atd. V parku bude probíhat rovněž bohatý zábavný a kulturní program obsahující autogramiády, rozhovory s jezdci či hudební vystoupení,“pověděl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE.

Organizátoři připravují letošní program se zaměřením pro rodiny s dětmi v rámci celodenního doprovodného dění. „Dosavadní program obohatíme o další novinky. Prioritou jsou pro nás rodiny s dětmi. Táta se podívá na krásná auta a motocykly, máma si dá dobrou kávu a my se postaráme o jejich ratolesti v rámci dětského programu s řadou nezapomenutelných soutěží o hodnotné ceny. Dětská zóna zabaví nejmenší děti na celý den,“řekl Jan Regner, zástupce ředitele CZECH DRIVE.

Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. „Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost. Do programu dále zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie,“uvedl Miloslav Regner.

Rušno bude v týdnu konání výstavy CZECH DRIVE i ve Zlínském jablku. Už od pondělí 1. dubna budou v hlavní pasáži tohoto centra vystavena tři soutěžní vozidla, rovněž tam proběhne výstava motoristických fotografií autorů Zdeňka Knapika a Rudolfa Fukala, děti si vyzkouší modely tatrovek ovládané na dálku, autodráhu nebo si prohlédnou modely autíček ve vitrínách. Podobně jako při barumce bude v přízemí umístěn také prodejní stánek s možností zakoupení suvenýrů a věci z e-shopu Barum Rally včetně zvýhodněných permanentek či oblíbeného zážitkového programu.   

Při loňském ročníku výstavy bylo k vidění celkem 189 exponátů, z toho 147 automobilů, dále 28 motocyklů, 11 kamionů, jeden autobus, trolejbus a premiérově i jeden větroň.Ve srovnání s premiérovým ročníkem se jednalo o navýšení celkem 54 exponáty!Autosalon pod širým nebem provázel značný zájem veřejnosti, neboť do parku Svobody přišlo přes šest tisíc návštěvníků a před zlínskou radnicí a ve Zlatém jablku se během sobotního dne vystřídalo celkem přes deset tisíc návštěvníků!  

Organizátoři očekávají velký zájem vystavovatelů a diváků i při letošním třetím pokračování. Návštěvníci včetně dětí se rozhodně nebudou nudit a je na co se těšit, výstava pro ně bude otevřena v sobotu 6. dubna 2019 od 10 do 18 hodin.

TZ organizátorů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru