Česky

Česky

English

menu
zavřít

Muzejní knihovna má v nabídce o desetitisíce titulů více

7. 5. 2021

Aktuality

15

Zlín – Příznivci a badatelé Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně mají k dispozici rozšířený výběr jedinečných titulů regionální a odborné literatury.

Muzejní knihovna má v nabídce o desetitisíce titulů navíc

Zlín – Příznivci a badatelé Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně mají k dispozici rozšířený výběr jedinečných titulů regionální a odborné literatury. Za rozšířením nabídky stojí zařazení muzejní knihovny do širšího Katalogu knihoven paměťových institucí Zlínského kraje, který je umístěn na webových stránkách muzea, anebo přímo na stránce katalogu https://knihovny.zlkraj.cz/library/muzeumzlin/.

Katalog sdružuje na jenom místě katalogy knihoven Hvězdárny Valašské Meziříčí, Slováckého muzea, Muzea Kroměřížska, Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Muzea regionu Valašsko. Badatelům se tak naskýtá jedinečná možnost výběru z více než 160 tisíc titulů regionální a odborné literatury, v nichž mohou vyhledávat ve všech šesti knihovnách současně případně prohledávat databázi každé knihovny zvlášť,“ sdělila knihovnice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Veronika Balajková.

Po otevření odkazu se návštěvníkovi nabídne databáze více než 27 tisíc titulů a 30 tisíců svazků, odborné literatury a periodik orientujících se především na regionální tiskoviny. V regionálních fondech knihovny Muzea jihovýchodní Moravy lze také prozkoumat složení knihoven známých regionálních osobností, jakými byli například František Bartoš, Jiří Hanzelka nebo Karel Pavlištík. K dispozici jsou i regionální periodika jako Zlín: sdělení zaměstnanců firmy Baťa, Svit, Tep, Rudý říjen, Barum, Gottwaldovský kovák, Gottwaldovská jiskra, Vítězná práce a řada dalších. Dále v knihovních fondech čtenáři najdou odbornou literaturu týkající se obecné historie, etnografie, botaniky, geologie a zoologie. V neposlední řadě je zde uvedeno více než 1200 záznamů sbírkových knih od konce 14. století až do poloviny 19. století.

Většina knihoven zapojených do Katalogu knihoven paměťových institucí Zlínského kraje je k dispozici čtenářů pouze k prezenčním návštěvám.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru