Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na Cenu Magnesia míří ze zlínské univerzity tři filmy

9. 12. 2021

Aktuality

14

Zlín – V rámci filmové ceny Český lev se už dvanáctým rokem uděluje i Cena Magnesia za nejlepší studentský film.

Na Cenu Magnesia míří ze zlínské univerzity tři firmy

Zlín – V rámci filmové ceny Český lev se už dvanáctým rokem uděluje i Cena Magnesia za nejlepší studentský film. Do užšího výběru se dostalo dvacet snímků ze čtyř vysokých škol, mezi nimi i tři filmy ze dvou ateliérů Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně – Ipanema, Cikánský tanec a Hrůza v tónu gramofónu.

Bakalářský film Ipanema režisérky Daniely Slávikové z ateliéru Audiovizuální tvorba popisuje paralelně příběh dvou mladých lidí – tanečnice Ester a chlapce Olivera, který pracuje v čistírně oděvů. Drama je plné hudby, tance a hledání sebe samého a osobní svobody. 

Další dva nominované filmy jsou z ateliéru Animovaná tvorba. Cikánský tanec animátorky Radoslavy Lackové popisuje cestu mladého děvčete, která hledá svoji identitu spojenou s romskou kulturou skrze magických svět svých předků. Muzikálová groteska Hrůza v tónu gramofónu Zuzany Čupové, Martiny Tomkové a Kryštofa Ulberta je inspirovaná poetikou legendárního Fleischer Studios a avantgardou, která byla spojená s Osvobozeným divadlem. 

„Dvacet vybraných studentských filmů je nyní předáno porotě složené ze zástupců České filmové a televizní akademie a dalším odborníkům z praxe, kteří z těchto snímků vyberou pět finalistů. Nominace na Českého lva budou vyhlášeny 17. ledna 2022,“ uvedla mluvčí zlínské univerzity Petra Svěráková.  

Cenu Magnesia udělí Společnost Mattoni 1873 ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA) a Státním fondem kinematografie / Czech Film Center během ceremoniálu Českého lva v pražském Rudolfinu na začátku března 2022. 

 

Zdroj: UTB

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru