Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na dobu cyklistického závodu jsou připraveny výlukové trasy MHD

2. 7. 2018

Aktuality

21

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let si o víkendu 14. – 15. července 2018 vyžádá na území města Zlína rozsáhlé uzavírky, které se výrazným způsobem dotknou...

2x.jpg

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let si o víkendu 14. – 15. července 2018 vyžádá na území města Zlína rozsáhlé uzavírky, které se výrazným způsobem dotknou i systému městské hromadné dopravy. Některé zastávky budou zrušeny. Trolejbusy a autobusy budou jezdit po výlukových trasách.  

Pro veškerou silniční dopravu kromě účastníků cyklistických závodů bude v sobotu14. av neděli 15. července ve Zlíně v čase v sobotu od 10 do17.45 hodin, v neděli od 8 do 17.15 hodin uzavřena ulice Štefánikova a silnice, které vedou ze Zlína na Kudlov a do Jaroslavic. Zrušeny budou zastávky MHD: Školní, Slovenská, Prostřední, Spojovací, Příční, Slínová, Hradská, Kudlov-dolní konec, Kudlov-střed, Kudlov-výhledy, Kudlov-točna a všechny čtyři zastávky v Jaroslavicích. Zastávka Obeciny bude posunuta směrem k hasičské zbrojnici a obsluhována jen ve směru od Příluk. Linky MHD budou vedeny po výlukových trasách. V ulici Zarámí vznikne dočasná zastávka. Budou zrušeny linky31 a32 ajen částečně nahrazeny linkou 32X, vedenou z Mladcové přes Maják a Filmové ateliéry na točnu Kudlov-U Pomníku padlých. Zvláštní trasu jen v oblasti Lesní čtvrti, bez zajíždění do centra Zlína, bude mít po dobu závodů linka 13X. Místo linky 8 budou jezdit linky7 a8X, po výlukových trasách pojedou rovněž linky 2X, 3X, 4X, 9X, 11X, 12X, 33X, 34X a 36X.

„Organizace městské dopravy v době uzavření Štefánikovy ulice na nás bude klást vysoké nároky. Bude to velký zásah do linkového vedení MHD ve Zlíně, protože přes zastávku Školní je vedena většina našich pravidelných linek. Budeme místo toho jezdit ulicí Zarámí, kudy běžně naše vozidla nejezdí. Budeme muset na výlukových trasách v maximální míře využít autobusů a trolejbusů s nezávislým pohonem, které mohou jezdit mimo trolejové vedení. Dokážeme to však a městská doprava se ani během cyklistických závodů nezastaví,“ prohlásil ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

Linky 11X a 12X budou ve směru na Příluky vedeny ulicí Zarámí, po třídě Tomáše Bati a dále Vizovickou ulicí až na točnu Příluky. Odtud budou spoje pokračovat do Želechovic, Lužkovic, Průmyslové zóny, na točnu Za Kapličkou nebo na Obeciny. Na Obeciny bude zajištěno pravidelné spojení v intervalu 20 minut, některé spoje pojedou přímo z centra nebo do centra Zlína, u ostatních bude na točně Příluky zajištěn přestup na jiný autobus linky 11X nebo 12X.

Linka 3X bude vedena pouze v úseku Náměstí Práce – Louky-točna a zpět. Některé spoje budou o 10 minut opožděny oproti pravidelnému jízdnímu řádu linky 3.

DSZO uveřejňuje výlukové trasy některých linek a časy posledních ranních spojů, které ještě pojedou po standardních trasách, a časy prvních večerních spojů, které se na pravidelné trasy opět vrátí. Jízdní řády výlukové dopravy budou vyvěšeny na zastávkách.

Mapy výlukových tras jsou v příloze.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru