menu
zavřít

Na Dřevnici je osvětlené místo pro bruslení

17. 1. 2017

Aktuality

2

Zlín – Rádi bruslíte na přírodním ledu? Pokud ano, vydejte se v současném mrazivém počasí třeba na řeku Dřevnici. A v úseku mezi ulicemi Podvesná VII a Podvesná XI si můžete užít...

Místo pro bruslení na Dřevnici pod umělým osvětlením

Zlín – Rádi bruslíte na přírodním ledu? Pokud ano, vydejte se v současném mrazivém počasí třeba na řeku Dřevnici. A v úseku mezi ulicemi Podvesná VII a Podvesná XI si můžete užít i večerní bruslení pod umělým osvětlením, které zde od dnešního dne nainstalovaly Technické služby Zlín.

Celkem deset halogenových reflektorů je namontováno na sloupech veřejného osvětlení, zapínají se a vypínají automaticky v závislosti na intenzitu denního světla. „Díky nim lze bruslit i v odpoledních hodinách. A nejde jen o to, že je nyní možné na tomto místě řeky déle sportovat, ale zvýší se i bezpečnost bruslařů,“ prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas, do jehož kompetencí Technické služby patří. Dodal, že nápad osvětlit část ledu na Dřevnici přišel na nedávném jednání členů rady města.

Na vodních tocích, ale i třeba na rybnících či jezerech, bruslí každý na vlastní nebezpečí. Nutná je proto neustálá kontrola tloušťky a celistvosti ledu. Dle zkušeností správce Lipenské ledové magistrály, která je nejdelší bruslařskou plochou v České republice ve volné přírodě, je led bezpečný od tloušťky 18 centimetrů. Na Dřevnici je na osvětleném úseku tloušťka ledu nad splavem 20 centimetrů. „Bruslaři jednají vždy na vlastní nebezpečí. Je třeba myslet na to, že vrstva ledu může být proměnlivá. Například u okrajů bývá led vždy tenčí,“ nabádá k opatrnosti Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru