Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na kole dětem. Josef Zimovčák přijede koncem května

25. 1. 2018

Aktuality

39

Zlín – Město Zlín se připojí i k devátému ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem. Již je také součástí trasy. Peloton vedený slavným velocipedistou...

Josef Zimovčák (uprostřed) a Pavel Pafko (vlevo)

Zlín – Město Zlín se připojí i k devátému ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem. Již je také součástí trasy. Peloton vedený slavným velocipedistou a zakladatelem projektu Josefem Zimovčákem dorazí na náměstí Míru hned v rámci první etapy ve čtvrtek 31. května.

„Jsme pevnou součástí této skvělé akce a velice si toho vážíme. Cyklotour pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám, je to osvědčená a perfektně připravená akce. Věřím, že úspěch bude mít i letos. A těším se opět na setkání se svým učitelem, panem profesorem Pavlem Pafkem, který pravidelně jezdí v pelotonu, stejně jako řada osobností ze Zlína,“ prohlásil lékař a primátor Miroslav Adámek, který i nad letošní ročníkem převzal osobní záštitu. „Město Zlín je naším dlouhodobým a spolehlivým partnerem a za to jsme rádi. Obrovskou podporu cítíme i od samotného pana Adámka. Na jeho přístupu je poznat, že je lékař,“ prohlásil Josef Zimovčák.

Trasa dlouhá 1 215 kilometrůprovede peloton Na kole dětem opět celou Českou republikou. Prolog se uskuteční 30. května v Ostravě, během následujících deseti etap se účastníci dostanou až do cíle v západočeských Domažlicích, kam dorazí 9. června. K pelotonu, který bude tvořit několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole a účastník Tour de France, Giro d´Italia a Vuelty Josef Zimovčák a jeho doprovodný tým s řadou osobností, se může připojit kdokoliv a jet s ním libovolně dlouho. „Je to výborný zážitek. Ze sportovního výkonu, z atmosféry v pelotonu i proto, že pomáháte dobré věci,“ shrnul své pocity radní Josef Novák, který se cyklotour pravidelně účastní.

Město Zlín je součástí projektu Na kole dětem už od roku 2011. Podporuje jej finančně, organizačně a pomáhá také s  propagací. V rámci zlínské části nabízí program na náměstí Míru, propaguje dárcovství krve a kostní dřeně. Josef Zimovčák uskutečnil k tématu několik besed na základních školách, které Zlín zřizuje. Čtyři z nich - ZŠ na ulici Štefánikova, ZŠ na ulici Slovenská, ZŠ Křiby a ZŠ v Malenovicích - jsou partnery projektu. Více informací na www.nakoledetem.cz.

Vedle akce Na kole dětem město Zlín a jeho představitelé podporují i celou řadu dalších charitativních projektů, například prodej vánočních růží, Život je dar, Den pro Zuzanku a další.

 

Na kole dětem - jak můžete pomoci?

- aktivně se zúčastnit cyklotour2018 a  přispět dobrovolným startovným do kasičky Na kole dětem

- zakoupit si triko a jiné předměty Na kole dětem

- přispět na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem

- informovat o projektu své přátele a známé

- stát se partnerem projektu

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru