Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na krajské vlaky, autobusy a MHD bude stačit jediná jízdenka

2. 2. 2024

Aktuality

663

Zlín - Cestování s přestupy bude ve Zlíně a Otrokovicích jednodušší. V budoucnu postačí cestujícím na krajské vlaky, autobusy a městskou hromadou dopravu jediná jízdenka. Tento komfort lidem umožní společný tarifní systém, na jehož vytvoření se dohodli zástupci Zlínského kraje, Zlína a Otrokovic.

Dohodu stvrdili ve čtvrtek 1. února podpisem společné deklarace náměstek hejtmana Radek Doležel, primátor města Zlína Jiří Korec a starostka Otrokovic Hana Večerková.

Začlenění MHD do systému Integrované dopravy Zlínského kraje přinese současně jednotné jízdní doklady, způsob odbavení i ceny. „Podpis deklarace je zásadním krokem k tomu, abychom se se Zlínským krajem domluvili na společných tarifních a odbavovacích principech, které umožní cestování na společný jízdní doklad jak krajskými linkami, tak městskou hromadnou dopravou na území Zlína a Otrokovic,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Před spuštěním nového systému bude potřeba provést úpravu odbavovacích zařízení ve vozidlech tak, aby všichni dopravci mohli přijímat nejen platební karty a jejich ekvivalenty, ale také současné karty Zlínského kraje.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru